Ks. Rafał Pernal - kazanie 9 lutego 2014 - Piąta Niedziela Zwykła (Audio)

Napisane przez  Opublikowano w: Kazania

Trzeba nam modlić się o odwagę. O taką odwagę, jaką miał św. Paweł Apostoł, głosząc Ewangelię. Sam był ze świata, znamy jego historię - prześladował chrześcijan, aż w końcu się nawrócił i dzisiaj mówi: "Bracia, przyszedłszy do was, nie przybyłem, by błyszcząc słowem i mądrością, dawać wam świadectwo Boże". Tu wcale nie chodzi o żadną mądrość, o żadne słowo. "Postanowiłem bowiem, będąc wśród was, nie znać niczego więcej, jak tylko Jezusa Chrystusa, i to ukrzyżowanego". To są słowa Pawła Apostoła. A my, dzisiaj, podobnie jak te 10 czy 15 mln Polaków przychodzimy po to, aby poznawać Jezusa Chrystusa. Ukrzyżowanego. Tego, który wisi na krzyżu, ale także tego ukrzyżowanego w twoim czy moim sercu. Bo on tam jest...

 

Św. Paweł mówi: "I stanąłem przed wami w słabości i w bojaźni, i z wielkim drżeniem". Każdy z nas ma słabości, każdy z nas ma bojaźnie i przeżywa drżenie, codziennie. Tacy jesteśmy jako ludzie wierzący i skoro tacy jesteśmy, to znaczy, że bardzo mocno potrzebujemy Boga. W naszej wierze dzisiaj, nie może być takiej słabości, ta słabość będzie w kwestii grzechu, ale słabości nie będzie wtedy, kiedy będziemy powstawać, kiedy będziemy rzeczywiście słuchać Pana Boga, w tych prostych rzeczach: w codziennej modlitwie, w konfesjonale, gdy będziemy walczyć z grzechem.

 

Trzeba się obudzić. Trzeba nam być wielkimi świadkami. Świadkami, którzy są bardzo rozumni, którzy nie śpią, którzy wierzą i wiedzą, że wiara i rozum są czymś bardzo ważnym. To są słowa wielkiego świadka - Jana Pawła II. Wiara i rozum. Mamy wierzyć, ale też wiedzieć w co wierzymy. Mamy czytać, słuchać, przede wszystkim Pisma Świętego. Mamy to Słowo Boże w nasze życie wprowadzać. I wtedy nie upadniemy.

 

 

Foto: TV Max (zrzut ekranowy).

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka