Artykuły

Ogłoszenia duszpasterskie — 02.09.20 12 r.

 

 XXII Niedziela Zwykła

Kalendarz liturgiczny i duszpasterski:

 • Pierwsza niedziela po wakacjach, i powrót do Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00. Zachęcamy dzieci szkolne, młodzież do korzystania z sakramentu pokuty. Przez całą niedzielę, będzie można się spowiadać.
 • W poniedziałek wsp. św. Grzegorza Wielkiego pap, dK. Modlitwa uwielbienia po Mszy św. wieczornej, potem spotkanie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym; Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.00 Szkoła katolicka rozpoczyna swój pierwszy dzień od godz. 9.00 — w kościele. Tu spotkają się uczniowie, rodzice i nauczyciele.
 • We wtorek - swój dzień ma wspólnota modlitewna Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca. O godz. 18.00 int. mszalna i czas formacji w kaplicy z ks. Andrzejem.
 • W środę, dzień Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a także nasze uważne spojrzenie na różaniec. Intencja mszalna rodziny różańcowej o godz. 18.00.
 • W czwartek, pamiętamy o modlitwach za kapłanów, siostry zakonne, a także o Straży Honorowej. W tym dniu Nabożeństwo Uzdrawiające, które poprowadzi ks. Jacek Skowroński z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Porządek nabożeństwa:
  18.00 - Msza św, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo „Godziny Świętej” - ks. Piotr Zieliński, nabożeństwo uzdrawiające - ks. Jacek Skowroński. Ks. Piotr Zieliński lektorów dorosłych zaprasza na godz. 19.00 do salki pod prezbiterium.
 • W piątek - pierwszy piątek miesiąca: Msze św. dodatkowe o godz. 9.00 i 16.30. Spowiedź od godz. 7.00 do 8.00 i od 16.00 do 19.00. Intencje za chorych o godz. 16.30; nocna adoracja ze Mszą Św. za Ojczyznę o północy. W piątek - ks. Bogusław spotyka się z młodzieżą oazową o godz. 18.00 (w salce młodzieżowej).
 • W sobotę, pierwsza msza św. o godz. 7.00 o Niepokalanym Sercu Matki Bożej. W tym dniu przypada 8 wrzesień, święto Narodzenia NMP. Tradycyjnie zapraszamy na błogosławiony z tegorocznej mąki pieczony chleb. Są to nasze „dożynki”, a obdarowywanie wszystkich ludzi w kościele bochnem świeżego, pachnącego, błogosławionego chleba, jest życzeniem naszej parafii, aby nikomu chleba powszedniego w domu nie zabrakło.
 • W niedzielę za tydzień na mszy św. o godz. 15.00 poświęcenie tornistrów uczniów z klas pierwszych szkół podstawowych, którzy przyjdą z rodzicami. Mali Rycerze Miłosiernego Serca Pana Jezusa mają swoje spotkanie eucharystyczne i formacyjne w kaplicy Chrystusa Króla.

Ogłoszenia różne:

 • Mając odpowiednie przestrzenie wokół kościoła zagospodarowujemy je ludźmi dobrej woli. I tak ogłaszamy Festyn pt. „Postaw na rodzinę” (Organizatorami są: Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przylesie”, parafia, Samorządowe Rady Osiedli KSM „Przylesie”, Centrum Kultury 105) W programie: występy artystyczne, rodzinne konkurencje sportowo- rekreacyjne, pokazy sprzętu służb mundurowych, zabawy z klaunami kulkami, wielki mecz piłki ręcznej drużyny parafii i Rad Osiedli, stoiska gastronomiczne, inne atrakcje i niespodzianki. Początek festynu,       boiska sportowo-rekreacyjne parafii godz. 13.00.
 • Ksiądz biskup ordynariusz serdecznie zaprasza na Diecezjalna pielgrzymkę autokarowa do Skrzatusza w dniu 16 września 2012 r. Zapisy i szczegółowe informacje w biurze parafii.
 • Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia z pobytem w Skępem ( Sanktuarium Pani Mazowsza). Po drodze modlitwa w miejscu utopienia bł. ks. Jerzego Popieluszki. Czas : 8 - 9. 09.2012 r. Zapisy w biurze Radia Maryja. 
 • Dzisiaj w pierwszą niedzielę nowego miesiąca zbiórka ks. proboszcza na kościół.

 Na nowy tydzień - wszystkim, tu obecnym, naszym bliskim - Szczęść Boże

ks. Kazimierz Bednarski