Historyczny dokument - zgoda na wystawianie Najświętszego Sakramentu

Kliknij i powiększ Kliknij i powiększ

W niedzielę 2 grudnia przeżywaliśmy 21 rocznicę rozpoczęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii (w 1991 roku I Niedziela Adwentu przypadała 1 grudnia i tego dnia rozpoczęła się adoracja). Dekret zezwalający podpisał biskup Ignacy Jeż 28 listopada 1991 roku - jako owoc pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina i do naszej parafii. "Bogu niech będą dzięki za każdą osobę adorującą Chrystusa Pana pod postacią Chleba Eucharystycznego" - napisał 2 grudnia br. w ogłoszeniach duszpasterskich ks. proboszcz Kazimierz Bednarski.

"W odpowiedzi na pismo ... niniejszym zezwalamy na wystawianie Najśw. Sakramentu w celu stałej adoracji w kaplicy kościoła p.w. Ducha Świętego" - napisano w piśmie podpisanym przez biskupa Ignacego Jeża, pierwszego ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego oraz ks. Leszka Wodza, ówczesnego kanclerza Kurii Biskupiej. W dalszej części listu ks. bp Ignacy Jeż zwraca uwagę na potrzebę dobrego zabezpieczenia Najświętszego Sakramentu przed dostępem osób niepowołanych.

Historyczny dokument udostępnił nam ks. Piotr Zieliński.