Historyczny dokument - zgoda na wystawianie Najświętszego Sakramentu

Napisane przez  Opublikowano w: Historia Parafii
Kliknij i powiększ Kliknij i powiększ

W niedzielę 2 grudnia przeżywaliśmy 21 rocznicę rozpoczęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii (w 1991 roku I Niedziela Adwentu przypadała 1 grudnia i tego dnia rozpoczęła się adoracja). Dekret zezwalający podpisał biskup Ignacy Jeż 28 listopada 1991 roku - jako owoc pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Koszalina i do naszej parafii. "Bogu niech będą dzięki za każdą osobę adorującą Chrystusa Pana pod postacią Chleba Eucharystycznego" - napisał 2 grudnia br. w ogłoszeniach duszpasterskich ks. proboszcz Kazimierz Bednarski.

 "W odpowiedzi na pismo ... niniejszym zezwalamy na wystawianie Najśw. Sakramentu w celu stałej adoracji w kaplicy kościoła p.w. Ducha Świętego" - napisano w piśmie podpisanym przez biskupa Ignacego Jeża, pierwszego ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego oraz ks. Leszka Wodza, ówczesnego kanclerza Kurii Biskupiej. W dalszej części listu ks. bp Ignacy Jeż zwraca uwagę na potrzebę dobrego zabezpieczenia Najświętszego Sakramentu przed dostępem osób niepowołanych.

Historyczny dokument udostępnił nam ks. Piotr Zieliński.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka