Administrator

Najpierw cisza sobotniego poranka, kiedy to Jezus zstępuje do otchłani, dalej wigilijne nocne czuwanie, aż po radość płynącą z paschalnego światła... Jezus zmartwychwstał! Ostatnie słowo należy do życia, do miłości, do Jezusa. Przez chrzest należymy do Niego, a więc nosimy w sobie Jego życie, całą Jego historię, Jego drogę. Niech ta noc paschalna sprawi, że staniemy się świadkami zmartwychwstałego Pana! Nieśmy Jego światło wszędzie tam, gdzie panuje ciemność, nadzieję tam, gdzie czai się rozpacz, i miłość tam, gdzie wciąż jeszcze do głosu dochodzi nienawiść. Jezus żyje! Ostatnie słowo należy do Niego.

Pozostając w kręgu prądów filozoficznych i religijnych niechętnych Kościołowi chciałbym zapytać Księdza o jego stosunek do takich kierunków XVIII wieku jak racjonalizm, deizm czy ateizm, nie wymieniając innych. Czym – zdaniem Księdza – można je uzasadnić i wytłumaczyć?

Jezus szedł naprzód, zdążając do Jerozolimy. Gdy przybliżył się do Betfage i Betanii, ku górze zwanej Oliwną, wysłał dwóch spośród uczniów, mówiąc: Idźcie do wsi, która jest naprzeciwko, a wchodząc do niej, znajdziecie uwiązane oślę, którego nie dosiadał żaden człowiek. Odwiążcie je i przyprowadźcie. A gdyby was kto pytał: Dlaczego odwiązujecie?, tak powiecie: Pan go potrzebuje”.

Wysłani poszli i znaleźli wszystko tak, jak im powiedział. A gdy odwiązywali oślę, zapytali ich jego właściciele: Czemu odwiązujecie oślę? Odpowiedzieli: Pan go potrzebuje. I przyprowadzili je do Jezusa, a zarzuciwszy na nie swe płaszcze, wsadzili na nie Jezusa. Gdy jechał, słali swe płaszcze na drodze. Zbliżał się już do zboczy Góry Oliwnej, kiedy całe mnóstwo uczniów zaczęło wielbić radośnie Boga za wszystkie cuda, które widzieli. I mówili głosem donośnym:

Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego. Triduum Paschalne w parafii Ducha Świętego.