Zaśpiewał chór Uniwersytetu Medycznego (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Muzyka

Jeszcze nie brzebrzmiały echa sobotniego jubileuszowego występu chóru Politechniki Koszalińskiej, a już naszą świątynię ponownie wypełniły dźwięki pięknych kolęd i pastorałek. Tym razem, podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 9.00, wystąpił chór Uniwersytetu Medycznego z Poznania pod dyrekcją prof. Przemysława Pałki. Profesor na co dzień pracuje w Akademii Muzycznej w Poznaniu gdzie prowadzi klasę dyrygentury chóralnej, ale dobrze znany jest także w Koszalinie, uczestnicząc od lat w festiwalach chórów polonijnych i szkołach polonijnych dyrygentów.


Chór zaśpiewał kolędy i pastorałki, zarówno te popularne jak i mniej znane. Nie zabrakło też lubianych utworów muzycznych związanych z Bożym Narodzeniem jak choćby amerykańskiego "Jingle Bells".

- W parafii Ducha Świętego występujemy już po raz czwarty - mówi Mateusz Stępczak, tenor, student piątego roku farmacji. - To bardzo ciepły kościół, w przenośni i dosłownie - temperatura jest w nim wyższa o jakieś 5 stopni niż w innych świątyniach.  

- Bardzo gościnna parafia - dodaje Anna Zacharzewska, sopranistka, która wcześniej zachwyciła słuchaczy wykonaniem partii solowej w jednej z pastorałek.

Chór powstał w 1959 roku. Tworzą go studenci, absolwenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz innych wyższych uczelni w Poznaniu. Prof. Przemysław Pałka kieruje i dyryguje chórem od 1982 roku. 

Coroczny występ poznańskiego chóru w Koszalinie jest możliwy dzięki zaangażowaniu Pawła Mielcarka, organisty i muzyka kościelnego z Białogardu, dyrygenta i kierownika artystycznego Białogardzkiego Chóru Kameralnego Bel Canto. (tr)

Zdjęcia: Tadeusz Rogowski

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka