Huta Ducha Świętego w Koszalinie

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

W poniedziałek wieczorem w parafii, której patronuje Duch Święty, odbyła się koszalińska premiera "Huty Ducha Świętego", wydarzenia sprawdzonego już wcześniej w Ustce, które na pewno zadomowi się także w Koszalinie.

 

Ogień jest jednym z symboli Ducha Świętego, obecnym w słowach Jezusa: „Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął”. Ogień oczyszcza, tak jak w hucie, przepalając wszystko co nieczyste. Pan Jezus chrzcił "ogniem i Duchem Świętym", przemieniając należących do Chrystusa w ofiarę miłą Bogu, żywą, dlatego też niesiony przez kapłana w Najświętszym Sakramencie, wędrował podczas nabożeństwa pomiędzy wiernymi, kontemplowany i adorowany w ciszy i wielkim skupieniu.

 

W spotkaniu przygotowanym przez kapłana naszej parafii, ks. Piotra Kozłowskiego, uczestniczyła siostra Dominika Pac, kanoniczka Ducha Świętego z Ustki, która przyjechała z grupą młodzieży studenckiej i gimnazjalnej, żeby opowiedzieć o przemieniającej mocy Ducha. Schola młodzieżowa "AMDG" z parafii św. Ignacego (łacińskie "Ignis", czyli... ogień), pięknie zagrała i zaśpiewała, tworząc właściwy modlitewny klimat. Spotkanie, organizowane z młodzieżą i obudowane młodzieżowym słownictwem, miało bardzo uniwersalny wymiar - można je śmiało adresować zarówno do młodych jak i starszych wiekiem. Już po nabożeństwie, wielu uczestników z wdzięcznością mówiło o głębokim przeżyciu religijnym, jakiego doświadczyli.

 

Ks. Piotr Kozłowski zapowiada dłuższy cykl miesięcznych spotkań, aż do czerwca przyszłego roku. Następne, na które na pewną przyjdą ci, którzy przyszli po raz pierwszy, odbędzie się już w poniedziałek 19 grudnia o godz. 19.00. Warto odświeżyć znajomość z Duchem Świętym - który od Ojca i Syna pochodzi i wspólnie z Ojcem i Synem odbiera uwielbienie i chwałę - zwłaszcza w parafii Jemu i zarazem przez Niego poświęconej.

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka