Pamiętajmy o zmarłych duchownych pochowanych w Koszalinie

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Wierni przychodzący do kościołów na Msze św. w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym, zwracali uwagę na plakat-klepsydrę zawieszony na drzwiach wejściowych, zawierający informacje o zmarłych duchownych pochowanych w Koszalinie. Plakat, który przypomina: biskupa, księży, ojców i braci, kleryka oraz siostrę zakonną, podaje daty ich śmierci oraz szczegółowo określa miejsca położenia grobów - przygotował kapłan naszej parafii, ks. Piotr Zieliński.

 

Pamiętajmy w modlitwach o zmarłych: biskupie, kapłanach, kleryku i osobach konsekrowanych pochowanych w Koszalinie. 

W przedsionku koszalińskiej katedry oczekuje na zmartwychwstanie Bp Czesław DOMIN (†15 III 1996 r.) 

 

CMENTARZ KOMUNALNY

  • W naszej kwaterze parafialnej (kwatera P-6, rząd 13, miejsca grobów 8 i 9) pochowani są: ks. kan. Stanisław GŁODZIK (†5 VII 1995 r.) oraz ks. inf. Józef JARNICKI (†13 XI 2003 r.) .
  •  W kwaterze franciszkanów (kwatera G-K, rząd 1, miejsca grobów 9 i 10) pochowani są: o. Tarsycjusz Leon RUSIŃSKI (†29 X 1998 r.), o. Ryszard MURAWSKI (†24 I 2001 r.), br. Angeli Józef ORLIŃSKI (†28 IV 1988 r.), br. Leonard Stanisław GONDEK (†22 XI 1997 r.), br. Paweł Jan SOKALSKI (†24 I 2001 r.).
  •  W kwaterze P-19, rząd 13, miejsce 3 spoczywa ks. Józef MALCZEWSKI (†16 VII 1986 r.), więzień obozu koncentracyjnego w Dachau, natomiast w kwaterze R-4, rząd 11, miejsce 2 pochowany jest ks. Albin MYDLARZ (†15 XII 1975 r.), który w latach 1951-1961 był proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. W nowej części cmentarza (kwatera G-10, rząd 4, miejsce 13) pochowany jest greckokatolicki kapłan ks. Włodzimierz PYRCZAK (†3 IX 2003 r.), który długie lata pełnił posługę w naszym mieście. 
  •  Ponadto w kwaterze R-21, rząd 8, miejsce 24 pochowany jest pochodzący z naszej parafii kl. Roman WALCZOK (†6 XI 1985 r.), który zmarł jako kleryk III roku WSD Koszalin, a w kwaterze R-11, rząd 12, miejsce 1 w grobowcu sióstr pallotynek spoczywa s. Serafina Helena SIEMIRADZKA (†11 IV 1974 r.).

 

 Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen.

 

kaplani zmarli

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka