Festyn "Postaw na rodzinę" (dużo zdjęć)

Napisane przez  Opublikowano w: Aktualności

Jak co roku, wrześniowy festyn "Postaw na rodzinę", organizowany wspólnymi siłami parafii, spółdzielni "Przylesie" oraz miasta i instytucji miejskich, stał się okazją do wspólnych spotkań, wesołej zabawy, wypoczynku. O randzie imprezy zawsze świadczą goście, w tym roku byli to parlamentarzyści, zarazem kandydaci w nadchodzących wyborach parlamentarnych, władze miasta, radni, władze spółdzielni mieszkaniowej.

 

Dobra organizacja, szeroka oferta skierowana do wszystkich grup wiekowych - od dzieci najmłodszych do ich dziadków - różnorodność form estradowych i tanecznych - składają się na wyjątkową atmosferę i koloryt wspólnej inicjatywy, która powoli zyskuje rangę jednej z najbardziej znaczących imprez rodzinnych w Koszalinie.

 

W tym roku wyraźnie zaznaczała się obecność młodzież ze Szkoły katolickiej, która zorganizowała pomysłowy kiermasz rzeczy niepotrzebnych, przydatnych innym oraz przeczytanych książek. Sprzedawano też płytę z nagraniami znakomitego chóru złozonego z uczniów Szkoły katolickiej pod dyrekcją Magdaleny Kowalskiej. Młodzież występowała również na scenie, dając pokaz swoich umiejętności - od muzyki klasycznej do tańca nowoczesnego.

 

Nauczyciele Szkoły katolickiej zaangażowali się w prowadzenie poszczególnych konkursów i konkurencji, wzmocnili też wydatnie reprezentację parafii w tradycyjnie rozgrywanym meczu. W ubiegłym roku grano w piłkę nożną piłką do rugby, więc w tym roku zastanawiano się jaką to niespodziankę sprawią organizatorzy. Okazało się, że zagrają w koszykówkę rzucając piłkę do... bramek do piłki ręcznej, przy czym "rzut" mógł być wykonany tylko tyłem do bramki.

 

Wynik meczu nie jest znany, bo w ferwrze walki nikomu nie przyszło do głowy, żeby zanotować punkty. Sędzia zarządził więc dogrywkę, polegającą na rzutach do prawdziwego tym razem kosza aż do skutku, tak żeby nikt nie miał szansy przegrać.

 

Jak zwykle imprezę zakończyła konsumpcja "największego tortu w Koszalinie", przygotowanego w cukierni mistrza Stanisława Pielesika a ufundowanego przez organizatorów imprezy i sponsorów. (tr)

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka