Instalacja relikwii św. Faustyny Kowalskiej (zdjęcia)

Napisane przez  Opublikowano w: Relikwie

W niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 9.00, ks. Ireneusz Blank, w asyście ks. Kazimierza Bednarskiego i ks. Piotra Zielińskiego, umieścił relikwie św. Faustyny Kowalskiej w ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Zajęły one miejsce obok wcześniej już ulokowanych tutaj relikwii św. Jana Pawła II (instalował je bp Edward Dajczak - 1 czerwca 2014) i bł. ks. Michała Sopoćko (instalował ks. Wojciech Panek – 28 września 2014). Na początku Mszy, proboszcz ks. Kazimierz Bednarski pobłogosławił odnowiony obraz "Jezu ufam Tobie", który - jak przypomniał ks. Piotr Zieliński - był prawdopodobnie pierwszym w Koszalinie. Jubileusz 20-lecia obchodzi parafialna wspólnota Miłosierdzia Bożego, znana dziś pod nazwą Mali Rycerze Serca Jezusowego.

 

Instalacja relikwii trójki apostołów Miłosierdzia Bożego w tak krótkim czasie - zaledwie 8 miesięcy - jest na pewno dużym osiągnięciem i powodem do dumy parafian. Świadczy o żywej wierze i apostolskiej gorliwości wiernych i ich kapłanów, ale także okazanej parafii wyjątkowej życzliwości. "Dziękuję Panu Bogu za to, że w swojej Opatrzności pozwolił, aby nasza świątynia otrzymała relikwie: przez życzliwość kardynała Stanisława Dziwisza – relikwie św. Jana Pawła II, przez życzliwość Kurii Metropolitalnej w Białymstoku – relikwie bł. ks. Michała Sopoćki i przez życzliwość Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa – relikwie św. s. Faustyny" - powiedział ks. proboszcz Kazimierz Bednarski.

Na zakończenie Mszy świętej brawa od wiernych otrzymał ks. proboszcz Kazimierz Bednarski. "Kapłani, którzy będą szerzyć Boże Miłosierdzie, będą obdarzeni Bożymi łaskami" - przypomniał ks. Ireneusz Blank to, co zapisała św. Faustyna Kowalska.

 

PODZIĘKOWANIA
1. PANU BOGU, BO JEST MIŁOSIERNY. Za to, że w swojej Opatrzności pozwolił, aby nasza świątynia otrzymała relikwie: przez życzliwość kardynała Stanisława Dziwisza – relikwie św. Jana Pawła II, przez życzliwość Kurii Metropolitalnej w Białymstoku – relikwie bł. ks. Michała Sopoćki i przez życzliwość Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa – relikwie św. s. Faustyny.
2. Księdzu Biskupowi Edwardowi Dajczakowi za instalację relikwii św. Jana Pawła II – 1 czerwca 2014 r. podczas diecezjalnego dziękczynienia za kanonizację Papieża Polaka.
3. Pochodzącemu z naszej Parafii – Księdzu Wojciechowi Pankowi za instalację relikwii bł. ks. Michała Sopoćki – 28 września 2014 r. w 6. rocznicę jego beatyfikacji.
4. Naszemu rekolekcjoniście – Księdzu Ireneuszowi Blankowi za przewodniczenie dzisiejszej uroczystości.
5. Wiernym naszej Parafii, którzy złożyli ofiary na renowację obrazu „Jezu, ufam Tobie” oraz fundatorom kompletu trzech relikwiarzy znajdujących się w już w relikwiarium.
6. Panu architektowi Andrzejowi Lorkowi – który przed laty stworzył projekt naszego kościoła, również wnętrza, za współcześnie wykonany projekt relikwiarium idealnie wkomponowanego w ołtarz Miłosierdzia Bożego.
7. Panu architektowi Adamowi Zglińskiemu, czcicielowi Jezusa Miłosiernego, który podjął się trudnego zadania renowacji naszego obrazu „Jezu, ufam Tobie”.
8. Panu Wiesławowi Adamczewskiemu, stolarzowi, za wykonanie relikwiarium.
9. Panom Wiesławowi Kaźmierczakowi i Dariuszowi Twardowskiemu za przygotowanie ołtarza Miłosierdzia Bożego na dzisiejszą uroczystość – zawieszenie obrazu oraz wykonanie nowego oświetlenia.
10. Wszystkim Kochanym Wiernym, którzy modlili się i uczestniczyli we wszystkich trzech uroczystościach wprowadzenia relikwii do naszego kościoła – tym, którzy byli tutaj osobiście, oraz tym którzy łączą się z nami przez retransmisję telewizji kablowej „MAX”.
JEZU, UFAMY TOBIE!

 

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka