Aktualności

Trwa wizytacja kanoniczna biskupa Krzysztofa Włodarczyka w naszej parafii. W piątek (2 czerwca) biskup cały dzień spotykał się z kapłanami, grupami parafialnymi, dyrekcją i pracownikami szkół katolickich, poradnictwem rodzinnym. Wieczorem Proboszcz i Rada Parafialna podjęli biskupa kolacją. Uczestniczyli m.in. ks. Kazimierz Bednarski, ks. Piotr Kozłowski (zastępca proboszcza), Zygmunt Płoszyński (przewodniczący rady parafialnej), Barbara Gęgotek (wicedyrektor szkół katolickich).
Zimny wiatr, zacinający deszcz, szósta rano, uśpione miasto - jest jakiś problem z wyjściem z domu? Nie dla wiernych z parafii Ducha Świętego, którzy w procesji rezurekcyjnej radośnie wyszli w poranek Niedzieli Wielkanocnej na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym! Przy dźwiękach bijących dzwonów, w pelerynach, pod parasolkami, walcząc z wiatrem, śpiewając i sypiąc dziecięcymi dłońmi kwiaty przed Najświętszym Sakramentem, przeszli ulicami wokół świątyni, dając świadectwo swej wiary i przywiązania do Kościoła.
Wspaniała impreza na terenach rekreacyjnych parafii Ducha Świętego, przeprowadzona przy pięknej słonecznej pogodzie, przyciągnęła w tym roku rekordową liczbę kilkuset wykonawców i równie rekordowe tłumy publiczności. Cieszył się z tego gospodarz spotkania, ks. Kazimierz Bednarski, bo jak zaznaczył "nie ma większej radości dla proboszcza niż ludzie gromadzący się wokół parafii".
Ja ciebie chrzczę, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego   - Siostro i Bracie, tak były głoszone nad Tobą słowa chrześcijańskiego zwiastowania, tak były wykonywane nad Tobą Jezusowe polecenia. Zostałeś ochrzczony na chrześcijanina, odrodzony z wody i Ducha Świętego, stałeś się nowym stworzeniem i przyoblekłeś się w Chrystusa (Ga 3,27).
- Jako biskup chcę widzieć konkretnego człowieka, słuchać go, rozumieć i służyć mu – mówi biskup nominat Krzysztof Włodarczyk, który został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka 7 maja br. biskupem pomocniczym diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
+++ O tajemniczy Płomieniu, Źródło miłości i prawdy, Pocieszycielu strapionych, Przyjdź do nas, Duchu Najświętszy! +++  
W piątek, 11 marca, Około godziny 22.00 zakończyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Koszalina. Wierni przeszli od katedry do kościoła Ducha Świętego. Krzyż nieśli na swoich ramionach kolejno kapłani, siostry zakonne, harcerze, żołnierze, politycy, przedstawiciele poszczególnych parafii i organizacji. Przed kościołem Ducha Świętego do zgromadzonych przemówił i udzielił błogosławieństwa biskup senior Paweł Cieślik.
Jeśli ktoś próbował sobie wyobrazić przebieg tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, mógł poczuć przedsmak tego co się będzie działo w Krakowie między 26 a 31 lipca, uczestnicząc w niedzielnym spotkaniu w kościele Ducha Świętego w Koszalinie. Dominowały dwa z pozoru odmienne, kontrastujące ze sobą odczucia - głęboka mistyczna cześć okazywana chrześcijańskim znakom - Krzyżowi i wizerunkowi Matki Bożej - oraz niespotykany entuzjazm wiary w wykonaniu młodzieży, wyrażający się rytmami nowoczesnej muzyki i tańcem.
Spółdzielnie mieszkaniowe to nie tylko remonty i dbałość o osiedla, ale także mniej na co dzień widoczny wysiłek budowania wspólnoty ludzkiej, przejawiający się troską o ludzi starszych, niezamożnych, samotnych, dzieci i młodzież. Specjalny fundusz gromadzony ze składek wszystkich mieszkańców, grono oddanych i zaangażowanych działaczy społecznych, umożliwiają praktyczną realizację zasady solidaryzmu społecznego, wyrastająca wprost z ideałów ewangelicznych. Dawniej i dziś chrześcijańska miłość bliźniego stawała się inspiracją i natchnieniem dla wielu haseł i inicjatyw społecznych, między innymi spółdzielczości, także mieszkaniowej. W tym miejscu spotykają się dążenia Kościoła i świeckich instytucji realizujących w życiu zasadę dobra wspólnego.
Bycie rodzicem jest darem, pięknym i zarazem trudnym zadaniem. Rodzicielstwo niesie obowiązki, ale i ogrom radości. Czasami niesie też cierpienie i to zanim dziecko się narodzi. W Polsce rocznie dochodzi do około 35 tys. poronień klinicznych. Dla około 90% rodziców to nie jest „wydarzenie ginekologiczne”, tylko strata dziecka.
Strona 1 z 17

Media parafialne

b nasze zycie

b telewizja duch

Media w diecezji

Dobre Media

Gość Niedzielny

b barka