Przeżywamy Wielki Post, który prowadzi nas do najważniejszych świąt w roku liturgicznym – Triduum Paschalnego. Po wcześniejszych bardzo dobrych doświadczeniach, czwarty raz przygotowujemy w Wielki Czwartek uroczystą procesję z darami, która ma być wyrazem wspólnej troski o piękno liturgii i nasz kościół.
Jeśli chcesz ofiarować coś od wspólnoty, coś od siebie, coś od swojej rodziny, wspólnie z sąsiadami – prosimy o zgłoszenie się:
- do ks. Proboszcza
- lub do Pani Wandy Bartosiewicz w kancelarii parafialnej.
Serdecznie zapraszamy Parafian i naszych Przyjaciół do włączenia się w procesję z darami.
W tym roku chcemy zakupić:
- pięć czerwonych ornatów na świąteczne liturgie,
- cztery czerwone stuły,
- naczynia do lavabo,
- ampułki mszalne na wino i wodę,
- woskowe świece ołtarzowe,
- świece oliwne do wiecznej lampki,
- paschał woskowy ręcznie malowany,
- poddać renowacji pięć kielichów mszalnych.
Podczas procesji w 2023 roku nasza świątynia wzbogaciła się o bursy na Najświętszy Sakrament zanoszony do chorych, obrusy ołtarzowe, Wielkanocny Lekcjonarz Mszalny, ręcznie malowany paschał, woskowe świece ołtarzowe, świece oliwne do wiecznej lampki, cztery białe stuły, ornat na świąteczne liturgie, dwa ornaty do koncelebry na świąteczne liturgie, trzy komplety bielizny kielichowej. Wielkoczwartkowe dary ołtarza w 2024 r. obejmowały renowację monstrancji, uroczysty ornat maryjny, cztery fioletowe stuły, fioletowy ornat na świąteczne liturgie, cztery fioletowe ornaty do koncelebry na świąteczne liturgie, dziesięć kompletów bielizny kielichowej, woskowe świece ołtarzowe, świece oliwne do wiecznej lampki. W 2025 r. w czasie Wielkiego Czwartku ofiarowano: zielony ornat na świąteczne liturgie, cztery zielone ornaty do koncelebry na świąteczne liturgie, cztery zielone stuły, dziesięć kompletów bielizny kielichowej, woskowe świece ołtarzowe, świece oliwne do wiecznej lampki, tron pod monstrancję, dwa relikwiarze, w których zostały umieszczone relikwie bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i ks. Jerzego Popiełuszki.
Każdy ma swój udział w sprawowaniu liturgii. Dziękujemy za wszystkie przedmioty służące do sprawowania liturgii. Dziękujemy za troskę o świątynię i piękno świętej liturgii.
