OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 19. NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.08.2022 r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + JAN JASKOT, + CZESŁAW IGNASZEWSKI, + GENOWEFA LIPIŃSKA, + WOJCIECH HORBACZONEK, + CZESŁAW SZOŁYGA, + JANINA KAŁUŻNA, + ZDZISŁAW BARSZCZ. Wieczny odpoczynek…

 1. W czasie wakacji:

– Msze Święte w tygodniu o 7:00, 12:00 i 18:00.

– Spowiedź w tygodniu kwadrans przed Mszami o 7:00 i 12:00 oraz od 17:30 do 18:00.

– Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od poniedziałku do soboty od 7:30 do 17:00.

 1. KANCELARIA PARAFIALNA czynna od wtorku do piątku od 10:00 do 11:00 oraz we wtorek i czwartek od 15:00 do 17:00. W sprawach pilnych i pogrzebów prosimy o kontakt telefoniczny:
  664-604-550.

 1. Ze Skrzatusza wyruszyła 40. Piesza Pielgrzymka Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej na Jasną Górę.

Od poniedziałku do soboty zapraszamy do naszego kościoła wszystkich do duchowej łączności z pielgrzymami, tworząc GRUPĘ ZŁOTĄ:

–  Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o 17:30.

– Msza Święta o 18:00, podczas której będą głoszone konferencje pielgrzymkowe.

 1. W poniedziałek:

– Msza wotywna i nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 18:00.

 1. We wtorek:

– Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II po Mszy o godz. 18:00.

 1. W środę:

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 18:00. Prośby i dziękczynienia prosimy składać do skarbony przy ołtarzu maryjnym.

 1. W piątek:

– Msza Święta żałobna w intencji zmarłych, który odeszli od nasz w lipcu o godz. 18:00.

 1. W sobotę:

– Różaniec fatimski o godz. 17:30. Msza wotywna o MB Fatimskiej o godz. 18:00. Procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła po Mszy wieczornej.

 1. W niedzielę:

– Tradycyjna zbiórka na cele parafii.

 1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy odpowiedź na częsty zarzut, że do niedawna Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego, a w wakacyjnym cyklu reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.

KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA ZAPRASZAJĄCY NA DIECEZJALNĄ PIELGRZYMKĘ RODZIN DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ TRZYKROĆ PRZEDZIWNEJ NA GÓRZE CHEŁMSKIEJ W KOSZALINIE.

Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia! Drogie Rodziny! Już dziś pragnę Was z serca zaprosić na nasze wspólne spotkanie rodzin, na Górę Chełmską w Koszalinie. Jest to szczególna okazja, ponieważ w tym roku przeżywamy jubileusz 50-lecia naszej diecezji. W zachęcie do modlitwy za rodziny proponowanej przez Papieża Franciszka słyszymy wezwanie do tego, aby świat, który po sobie zostawimy, był światem z rodzinami. Papież wzywa nas do szczególnej dbałości o rodziny, ponieważ one są prawdziwymi szkołami jutra, są przestrzenią wolności, są ośrodkami człowieczeństwa. W tym papieskim wezwaniu widać bardzo konkretnie, że o rodzinę trzeba się troszczyć.  Właśnie dlatego, co roku spotykamy się u Matki Bożej na Górze Chełmskiej, aby każdy z nas mógł poczuć się wspierany przez wspólnotę braci i sióstr oraz doświadczyć piękna miłości rodzinnej. Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne, na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. W dniu 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy tam wspólnie trwać na modlitwie w intencji nas wszystkich. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 1100 modlitwą różańcową, natomiast o godz. 1200 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiaruję Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosicie, Siostry i Bracia, w swoich sercach. Po Eucharystii czeka nas wspólne świętowanie – piknik rodzinny. Na trud pielgrzymowania i na radosne spotkanie na Górze Chełmskiej z serca błogosławię!
+ Edward Dajczak – Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski

Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bardzo prosimy o wsparcie w spłacie modernizacji nagłośnienia poprzez dobrowolną ofiarę składaną w kancelarii lub przelewem na konto parafii.

Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego i słonecznego wypoczynku.