OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26. NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022 r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: +ANDRZEJ STUDENNY, +ALFRED ŁĄPIEŚ, +MIKOŁAJ PEGAN, +GRAŻYNA TRAJDER. Wieczny odpoczynek…
 2. DZIŚ:

– Zapraszamy na festyn rodzinny: „Postaw na Rodzinę” od godz. 13:00 do 17:00.

W PROGRAMIE: WYSTĘPY ARTYSTYCZNE I POKAZY TANECZNE, RODZINNE KONKURENCJE I ZABAWY, ANIMACJE DLA DZIECI, DMUCHAŃCE, FESTIWAL BANIEK MYDLANYCH I POKAZY CYRKOWE;

LOSY SZCZĘŚCIA – KAŻDY WYGRYWA – WŚRÓD NAGRÓD – ROWER I VOUCHERY TURYSTYCZNE; MECZ DRUŻYN ORGANIZATORÓW FESTYNU, TORT, CIASTA, LODY, STOISKA GASTRONOMICZNE, INNE ATRAKCJE I NIESPODZIANKI.

– Zbiórka do puszek po mszach na cele Caritas Parafii.

– Msza Święta dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas 1 szkół ponadpodstawowych o godz. 19:00. Po Mszy obowiązkowe spotkanie dla rodziców i kandydatów.

 1. W poniedziałek:

– Msza wotywna i nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 18:00.

 1. W środę:

– Koronka na ulicach miasta – na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Staszica – o godz. 15:00.

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:45.

 1. W czwartek:

– Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej o godz. 17:50.

 1. W piętek:

– Msza w intencji trzeźwości w naszych rodzinach o 18:00. Po Mszy spotkanie grupy wspierającej trzeźwość w kaplicy z ks. Mirosławem.

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

– Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

– Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o godz. 12:00.

– Siostry Szensztackie zapraszają do sanktuarium na Górze Chełmskiej na spotkanie dla kobiet. Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00 do 16.00. Szczegóły na stronie internetowej sióstr.

– Męski różaniec z kościoła św. Wojciecha wyruszy o godz. 14.30 do kościoła św. Józefa Rzemieślnika, gdzie zostanie odprawiona Msza o godz. 16:00.

– Pierwsze październikowe nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

 1. W niedzielę:

– Nabożeństwo różańcowe o godz. 18:00.

 1. Zapisy uczniów klas 3 SP do I Komunii Świętej i uczniów klas 8 SP i starszych do Sakramentu Bierzmowania prowadzimy przez cały wrzesień w kancelarii parafialnej.
 2. Caritas Parafii prosi o dzielenie się z potrzebującymi produktami żywnościowymi. Prosimy je składać do koszy wystawionych w kościele i kaplicy.
 3. Zapraszamy na kurs pisania ikon. Szczegóły na stronie internetowej Parafii św. Józefa Rzemieślnika.
 4. Dwumiesięczny KURS BIBLIJNY odbędzie się w Parafii św. Matki Teresy. Szczegóły na plakacie.
 5. 13. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać: „Czy ksiądz może być antyklerykałem?” oraz jak się nie dać oszukać cyberprzestępcom.

 

Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii. Bardzo prosimy o wsparcie w spłacie modernizacji nagłośnienia poprzez dobrowolną ofiarę składaną w kancelarii lub przelewem na konto parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.