OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 5.02.2023 r.

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + EUGENIUSZ KAŃSKI, + RYSZARD BUŁŁO, + IZABELA CHOJNOWSKA, + MARIA SZYMANIAK, + BARBARA FIGAT. Wieczny odpoczynek…
  1. Dziś:

– Msza święta dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych z poświęceniem świec o godz. 12:00.

– Msza święta dla rodziców i kandydatów do bierzmowania o godz. 19:00

  1. W poniedziałek:

– Msza wotywna o Duchu Św. w intencji dziękczynnej z okazji 32 rocz. urodzin wspólnoty Veni Creator o 18:00. Po Mszy zapraszamy do wspólnego uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie w kościele.

  1. We wtorek:

– Msza w 2 rocz. śmierci ks. Kazimierza Bednarskiego o godz. 12:00.

 – Msza i konferencja formacyjna wspólnoty APDC o godz. 18:00.

  1. W środę:

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:45.

  1. W piątek:

– Msza żałobna w intencji zmarłych, którzy odeszli w Styczniu o godz. 18:00.

  1. W sobotę:

– MB z Lourdes – Światowy Dzień Chorego – Msza z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 12:00.

– Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z SP17 kl. CDEF w kaplicy o godz. 17:00.

  1. W niedzielę:

– Tradycyjna zbiórka na potrzeby parafii.

  1. Komunikat:

2 lutego 2023 roku, Stolica Apostolska poinformowała o objęciu urzędu Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego przez dotychczasowego Biskupa Koadiutora Zbigniewa Zielińskiego, mianowanego wcześniej na tę posługę przez Ojca Świętego Franciszka 10 marca 2022 roku. Ogłoszenie objęcia urzędu Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego przez nowego biskupa związane jest z przyjęciem przez Papieża Franciszka rezygnacji i przejściem na emeryturę naszego dotychczasowego Biskupa Diecezjalnego Edwarda Dajczaka. Ogłoszenie decyzji Ojca Świętego Franciszka nastąpiło w Święto Ofiarowania Pańskiego, w czwartek 2 lutego 2023 roku o godzinie 12:00, w katedrze pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Koszalinie (zgodnie z komunikatem Nuncjatury Apostolskiej w Polsce z dnia 2 lutego 2023 r., N. 8998/23). Ogłoszenie poprzedziła Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupów z udziałem członków Kolegium Konsultorów, przedstawicieli diecezji, Księży i Osób Życia Konsekrowanego.

Biskup Zbigniew Zieliński rozpoczyna apostolską posługą w naszej diecezji. Przyjmujemy Go z otwartością, by, zgodnie z Jego zawołaniem biskupim Aby byli jedno, stajać na czele Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej mógł w duchu jedności owocnie jej służyć́. Jest to moment, w którym kierujemy do Boga także modlitwę wdzięczności za niemal szesnaście lat pełnej pasterskiego oddania posługi Biskupa Edwarda Dajczaka. Objęcie urzędu Biskupa Diecezjalnego wiąże się z kolejnym ważnym wydarzeniem, którym będzie uroczysty ingres Biskupa Zbigniewa do katedry koszalińskiej. Odbędzie się on we wspomnienie św. Kazimierza, Królewicza, 4 marca 2023 r. o godz. 11:00. Już dziś zapraszamy na tę uroczystość. Niech to historyczne wydarzenie będzie okazją do szczególnej jedności i wspólnej modlitwy za naszego nowegopasterza oraz diecezję.

  1. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać na temat życia różnych osób konsekrowanych.

 

Bieżące ogłoszenia duszpasterskie oraz informacje o życiu naszej Parafii możemy odnaleźć na stronie internetowej oraz na Facebooku. Bardzo dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.