7 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023 r.

 

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + DANUTA KADERA-MICHALAK, + ROMUALD FALKOWSKI, + TADEUSZ GRZYBOWSKI, + JANUSZ PŁOSZAJ, + HELENA STENKA. Wieczny odpoczynek…
  1. Dziś:

Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi w Syrii i Turcji zachęcamy do modlitwy za ofiary i poszkodowanych w tym kataklizmie. Dziś po Mszach zbiórka do puszek Caritas na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Syrii i Turcji.

– Rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu – przy kaplicy wyłożona jest księga postanowień abstynencji.

 

  1. W poniedziałek:

– Msza wotywna o Duchu Świętym o godz. 18:00. Uwielbienie w kaplicy ze wspólnotą Veni Creator.

  1. W Środę Popielcową:

– Rozpoczynamy Wielki Post.

– Msze z obrzędem posypania głów popiołem o 7:00; 9:00; 12:00; 18:00 i 20:00.

– Sakrament pokuty pół godziny przed każdą Mszą.

– Każdego, kto ukończył 14 rok życia, obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych, a każdego między 18 a 60 rokiem życia – również post ścisły, czyli trzy posiłki w tym jeden do syta.

  1. W piątek:

– Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o 12:00 oraz po Mszy o 18:00.

– Msza w intencji trzeźwości w naszych rodzinach o godz. 18:00.

  1. W I Niedzielę Wielkiego Postu.

– Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją krzyża o 18:00. Podczas nabożeństwa zbiórka ofiar na kwiaty do Bożego Grobu.

 

  1. W czasie ferii Kancelaria Parafialna jest czynna od wtorku do piątku od 10:00 do 11:00, a we wtorek i w czwartek od godz. 15:00 do 17:00.

 

  1. Trwa już okres rozliczenia podatkowego i jak co roku służymy pomocą w rozliczeniu PIT. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Z całego serca prosimy o przekazywanie 1,5% podatku na rzecz naszej Fundacji Parafialnej, która jest przecież naszym wspólnym dobrem. Ulotki z numerem KRS Fundacji Parafialnej znajdują się przy wyjściach z kościoła.

 

  1. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla narzeczonych, którzy chcą się przygotować do sakramentu małżeństwa zostanie przeprowadzony od 6 marca do 29 maja. Spotkania będą odbywały się w poniedziałki o godz. 19:00 w głównym budynku Szkoły Katolickiej.

 

  1. W „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m.in. o tym skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa.

 

Bieżące ogłoszenia duszpasterskie oraz informacje o życiu naszej Parafii możemy odnaleźć na stronie internetowej oraz na Facebooku. Bardzo dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej parafii w kwocie 6.520 PLN

Na czas ferii zimowych życzymy pedagogom, dzieciom i młodzieży pięknego, spokojnego i bezpiecznego odpoczynku. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.