OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.02.2022 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: +Ryszard Cinciuruk, +Stefan Romanik, +Daniel Iwański, +Stanisława Bieniasz, +Karol Szałajko, +Halina Urbanowska. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Dzisiaj:
 • Tradycyjna zbiórka na potrzeby parafii po mszy świętej.

 

 1. W poniedziałek święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy:
 • Nabożeństwo do Ducha Świętego po Mszy o 18:00.

 

 1. W środę:
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45.

 

 1. W niedzielę:
 • Spotkanie i Msza dla dzieci i rodziców przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi Komunii Świętej z poświęceniem świec o 12:00.

 

 1. Przeżyliśmy wspólnie rocznicę śmierci ks. Kazimierza Bednarskiego. Dziękujemy wszystkim za pamięć, obecność i wspólna modlitwę na cmentarzu i podczas Mszy Świętej.
 • O zmarłym ks. Proboszczu chcemy pamiętać nie tylko w modlitwie. Pragniemy umieścić na frontonie naszej świątyni tablicę pamiątkową, która będzie wyrazem wdzięczności parafian i mieszkańców Koszalina za wielkie serce, życie i dzieło budowniczego i pierwszego proboszcza naszej parafii. Jeżeli ktoś pragnie stać się ofiarodawcą tej tablicy, to może to uczynić przez osobiste złożenie ofiary w kancelarii parafialnej lub wpłatę na konto parafialne z tytułem „tablica pamiątkowa”. Konto Parafialne: Nr 88 1540 1043 2104 8104 0377 0001.
 • Uroczysta Eucharystia, odsłonięcie tablicy pamiątkowej i ulicy nazwanej imieniem ks. Kazimierza odbędą się 6 marca o 13:30.

 

 1. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna od wtorku do piątku od 15:00 do 17:00. W sprawach pilnych prosimy dzwonić na telefon dyżurny.

 

 1. W ramach peregrynacji w diecezji, 24 i 25 lutego, będziemy gościli w naszym kościele relikwie bł. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Świadectwem cudu swojego uzdrowienia za wstawiennictwem bł. Prymasa, uznanego w procesie beatyfikacyjnym, podzieli się z nami siostra Nulla. Szczegółowy programy peregrynacji znajduje się TUTAJ.

 

 1. Trwa już okres rozliczenia podatkowego i jak co roku służymy pomocą w rozliczeniu PIT. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej. Z całego serca prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej fundacji parafialnej, która jest przecież naszym wspólnym dobrem.

 

 1. Gość Niedzielny z kolejną płytą CD „Biblia Audio” jest do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

 

Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii – także w formie wpłat na konto.

 

Na nowy tydzień życzymy zdrowia duszy i ciała oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w codzienności! Niech Dobry Bóg wam wszystkim błogosławi!