Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Tydzień Zwykły – 23.05.2021r.

1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + ZENON CHYB, + BRONISŁAW BRYLIŃSKI, + KRZYSTOF DUDZIS, + WIESŁAWA MRÓWCZYŃSKA, + KAZIMIERZ LASKOWSKI, + LEOKADIA BUDNA. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2. DZIŚ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – ODPUST PARAFIALNY. Na Mszach Świętych homilie głoszą ks. Krzysztof Sendecki oraz ks. Adam Falewicz – kapłani pracujący w Diecezjalnym Hospicjum w Darłowie. Jako wspólnota parafialna chcemy podarować hospicjum odpustowy prezent, którym są „Pola Nadziei”. Nasz dar na rzecz hospicjum będziemy mogli złożyć do puszek CARITAS po Mszach Świętych. Za każdą ofiarę składamy wielkie serdeczne Bóg zapłać. Przypominamy, że do wypełnienia przykazania kościelnego o komunii wielkanocnej pozostał tylko tydzień.
2. Msze Święte w Niedziele i w dni powszednie zgodnie z tradycyjnym harmonogramem. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Chrystusa Króla od poniedziałku do soboty w godz. od 7:30 do 17:00. Sakrament pokuty w niedzielę na każdej Mszy Świętej, a w tygodniu na Mszach o godz. 7:00 i 7:30; od 11:45 do 12:00 i od 17:30 do 18:00. CODZIENNIE o godz. 17:30. zapraszamy na nabożeństwa majowe.
3. Przygotowując się do świętowania 30. rocznicy IV Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny kontynuujemy cykl katechez o Dekalogu, które głosimy 5 min przed każdą niedzielną Eucharystią w maju i czerwcu.
4. W tym tygodniu:
* Poniedziałek 24 maja – Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Rozpoczynamy liturgicznie VIII tydzień zwykły w ciągu roku.
* Środa 26 maja – Wspomnienie św. Filipa Neri, Prezbitera.
* Czwartek 27 maja – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
* Piątek 28 maja – Msza Święta o godz. 18:00 i nabożeństwo w intencji trzeźwości
* Sobota 29 maja – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy – o godz. 11:45 Zakończenie rocznej nowenny do św. Urszuli Ledóchowskiej a o godz. 12:00 Msza Święta w intencjach zanoszonych za wstawiennictwem św. Urszuli.
5. W Niedzielę Najświętszej Trójcy – 30 maja, w związku z obchodami 30. rocznicy obecności Jana Pawła II w Koszalinie, o godz. 10:30 w naszym kościele zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Bp Edwarda Dajczaka. Plan wszystkich uroczystości rocznicowych dostępny jest w gablocie i Internecie.
6. Biskup Diecezjalny Edward Dajczak i ks. Proboszcz Paweł Wojtalewicz jako Diecezjalny Moderator Żywego Różańca bardzo serdecznie zapraszają Róże Różańcowe z całej diecezji i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa do udziału w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza, która odbędzie się w sobotę 29 maja 2021 r. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach i w Internecie.
7. Apostolstwo trzeźwości przy parafii Ducha Świętego w Koszalinie, organizuje w dniach 17-20 czerwca pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach i w kancelarii.
8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00. Dyżur duszpasterski kapłana w piątek w godz. 19:00-20:00 i na ten dyżur szczególnie zapraszamy w sprawach sakramentów.
9. Osobom zainteresowanym pomocą sąsiadowi, osobie z bliskiego kręgu osoby niesamodzielnej CARITAS proponuje pracę, w oparciu o umowę zlecenie. Bliższe informacje w gablocie i w Internecie.
10. Przed naszym kościołem został zainstalowany kontener Caritas, do którego można wrzucać odzież dla ubogich.
11. Gość Niedzielny jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
12. Szkoła Katolicka przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny. Wszystkie informacje są dostępne na ulotkach i w sekretariacie szkoły.
Z całego Serca dziękujemy za każdą ofiarę składaną na rzecz parafii. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień a parafinom zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Pan Bóg Wszystkim Błogosławi