V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Halina Jas, Alfreda Wołożyńska. Wieczny odpoczynek…
 1. Dzisiaj:

– W ramach akcji POLA NADZIEI wolontariusze Szkolnych Kół Caritas Szkoły Podstawowej Nr 17 i Szkoły Katolickiej zbierają ofiary na wsparcie HOSPICJÓW w Koszalinie i diecezjalnego w Darłowie.

– Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i adoracją krzyża o 18:00.

 1. W środę:

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17:45

– Nowenna do św. Urszuli po wieczornej Mszy

 1. W piątek:

Droga Krzyżowa po Mszy o 12:00 oraz dla dzieci z obrzędem Komunii o 17:00.

Droga Krzyżowa na Górę Chełmską wyruszy po Mszy o godz. 18:00.

 1. W pierwszą sobotę kwietnia:

– księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną

– Msza i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 12:00.

– Ostatnie przed świętami spotkanie z rodzicami i chrzestnymi o 19:00 w kaplicy.

 1. W Niedzielę Palmową:

Poświęcenie palm na każdej Mszy.

– Tradycyjna zbiórka na potrzeby parafii.

– W 18. Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II Rycerze św. Jana Pawła II będą rozdawali po Mszach magnesy na samochody ze słowami „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze tej ziemi”. Niech będzie to nasze wołanie o jedność w naszych rodzinach, społeczeństwie i narodzie, a jednocześnie promocja papieskiego nauczania.

– Przed Mszami będzie można nabyć palmy, a ofiary przeznaczone są na organizację czerwcowego Forum o Kościele w naszej parafii.

 1. Organizujemy wakacyjne kolonie katolickie dla dzieci w Czechach, od 11 do 18 sierpnia. Szczegółoweinformacje dostępne na stronie internetowej parafii oraz u ks. Proboszcza.
 1. Trwają zapisy do klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.
 1. Służymy pomocą w rozliczeniu PITów. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Z całego serca prosimy o przekazywanie 1,5% podatku na rzecz Fundacji Parafialnej. Numer KRS znajduje się na ulotkach i na stronie internetowej parafii.

 

 1. 10. GOŚĆ NIEDZIELNY, w którym m.in. o tym, dlaczego otruto ks. Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie. Do nabycia jest także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 14 zł poświęcony relikwiom męki Pańskiej.
 1. Paschaliki Caritas na stół wielkanocny do nabycia przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii. Prosimy o przynoszenie darów na przedświąteczną pomoc potrzebującym i składanie ich do koszy Caritas.
 1. Przygotowujemy na Wielki Czwartek uroczystą procesję z darami, która ma być wyrazem wspólnej troski o piękno liturgii i nasz kościół. Jeśli chcesz ofiarować coś od wspólnoty, coś od siebie, coś od swojej rodziny, wspólnie z sąsiadami – prosimy o zgłoszenie się do ks. Proboszcza lub do Pani Wandy Bartosiewicz w kancelarii parafialnej. W tym roku chcemy zakupić: bursy na Najświętszy Sakrament zanoszony do chorych, obrusy ołtarzowe, Wielkanocny Lekcjonarz Mszalny, ręcznie malowany paschał, ornat na świąteczne liturgie, cztery białe stuły, ornaty do koncelebry na świąteczne liturgie, komplety bielizny kielichowej – na te rzeczy mamy już darczyńców. Zbieramy jeszcze środki na: woskowe świece ołtarzowe, świece oliwne do wiecznej lampki. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Przyjaciół do włączenia się w wielkoczwartkową procesję z darami.

            Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Na nowy tydzień życzymy zdrowia duszy i ciała oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w codzienności! Niech Dobry Bóg wszystkim błogosławi i hojnie udzieli darów Ducha Świętego na kolejny tydzień Wielkiego Postu.