7. TYDZIEŃ WIELKANOCNY – 21.05.2023 r.

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Artur Laszota, Teresa Wejnerowska, Zbigniew Mikulski. Wieczny odpoczynek…

  1. Nabożeństwa majowe z rozważaniami św. Jana Pawła II o Matce Bożej:

– w niedzielę o 18:00.

– w tygodniu o 17:30.

  1. Całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu przed uroczystością odpustową Zesłania Ducha Świętego rozpoczynamy każdego dnia w kaplicy o 7:30 i kończymy o 20:00 modlitwą nowenny. Prosimy o zapisywanie się na swoje osobiste czuwanie w grafiku przed kaplicą.

  1. W środę:

– Msza Święta w int. ks. Piotra Kozłowskiego i ks. Łukasza z okazji 20. rocznicy święceń o 18:00.

– Spotkanie Kręgu Biblijnego po wieczornej Mszy w salce obok zakrystii.

  1. W sobotę – WIGILIA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

– Nasze odpustowe czuwanie rozpoczniemy zakończeniem nowenny o 19:30. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie i modlitwa o wylanie Ducha Świętego.

– Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Edwarda o 21:30

– Wyjazd na Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Mirosława oraz katechety p. Sławomira Kaczmarka.

  1. W NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO:

– Głównej Mszy Odpustowej o 12:00 będzie przewodniczył ks. Radosław Mazur, prodziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

– Od 13:00 do 17:00 zapraszamy na festyn rodzinny, będący jednocześnie finałem Marszu dla Życia i Rodziny. Trwa zbiórka nagród, które prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii. Zapraszamy także na konkurs ciast i wypieków domowych. Ciasta prosimy przynosić do nowego budynku Szkoły Katolickiej w sobotę od 17:00 do 19:00 oraz w niedzielę od 11:00 do 13:30.

  1. Już dziś zapraszamy do udziału w naszej parafii w następujących wydarzeniach:

– Msza Święta sprawowana przez bpa Zbigniewa Zielińskiego oraz koncert premierowy kantaty „Dekalog” z okazji 32. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Koszalinie – 03.06, o 18:00.

– Forum o Kościele pn. „Po co mi Kościół? – 9 i 10.06.

– Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach odnajdziemy w Internecie i na plakatach.

  1. Zapisy uczniów klas 2 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH do I Komunii Świętej prowadzimy do 13 czerwca:

– W poniedziałki od 19:00 do 20:00 oraz we wtorki od 15:00 do 17:00 w kancelarii parafialnej.

Zapisy uczniów klas 7 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH do bierzmowania prowadzimy do 16 czerwca,
w godzinach pracy kancelarii parafialnej. Przypominamy, że przygotowanie do sakramentów oraz ich przyjęcie odbywa się w parafii zamieszkania.

  1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i wciąż działa w Kościele poprzez swojego Ducha.

Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii w czasie ubiegłotygodniowej zbiórki w kwocie 6.590 PLN. Dzięki tej zbiórce udało się spłacić remont dachu na kościele oraz osuszanie części fundamentów w domu parafialnym. Dziękujemy także rodzicom dzieci komunijnych, którzy złożyli dar ołtarza 8.740 PLN na fundusz budowy zamykanego konfesjonału. Koszt budowy konfesjonału to 30.000 PLN. Na ten cel przeznaczymy także wszystkie ofiary zebrane w czasie odpustowego festynu. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć ten fundusz prosimy o składanie ofiar w kancelarii lub na konto parafii z tytułem „konfesjonał”. Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.