OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 1. NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2022 r.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + RYSZARD KASZKIEWICZ, + JÓZEF PAWLUS, + OLGA MITURZYŃSKA, + CZESŁAW OSTROWSKI. Wieczny odpoczynek…

 1. 2. Dziś Pierwsza Niedziela Adwentu:

– Po Mszy błogosławimy opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć u kościelnego Pana Marcina dziś przy głównym wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii i kancelarii.

– Po mszach zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Ukrainie.

– Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Dzieci przynoszą lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami. Po Mszach zapraszamy dzieci na śniadanie.

– W Adwencie nie ma mszy o 7:00 i 7:30.

– Z tyłu kościoła można wziąć torbę miłosierdzia, którą po wypełnieniu artykułami spożywczymi i chemicznymi prosimy składać do koszy Caritas. Parafialny Zespół Caritas rozda je potrzebującym Parafianom.

 1. W poniedziałek:

– Msza wotywna i nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 18:00.

 1. We wtorek:

– Nowenna za przyczyną św. Urszuli Ledóchowskiej o godz. 17:50.

 1. W środę:

– Nowenna do MB Nieustającej pomocy o godz. 17:45.

 1. W pierwszy czwartek miesiąca:

– Nabożeństwo o powołania o godz. 17:30.

– Msza wotywna o powołania o godz. 18:00.

– Spotkanie grupy męskiej w domu parafialnym o godz. 19:00.

 1. W pierwszy piątek miesiąca:

– Sakrament Pokuty na Mszach o godz. 7:00 i 7:30 oraz od 11:30 do 12:00 i od 17.00 do 18:00.

– Nabożeństwo Pierwszopiątkowe o godz. 17:30.

– Dobowa adoracja w kaplicy Chrystusa Króla z Mszą o północy.

 1. W pierwszą sobotę miesiąca:

– Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną przed świętami 17.12.2022 r. od godz. 9:00.

– Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy o godz. 12:00.

– Męski Różaniec wyrusza z kościoła św. Wojciecha o godz. 14.30 do kościoła św. Józefa Rzemieślnika, gdzie ok. godz. 16:00 zostanie odprawiona Msza Święta.

– Duszpasterstwo Nauczycieli serdecznie zaprasza nauczycieli i wychowawców na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Szczegółowe informacje w Internecie.

 1. W Niedzielę:

– Rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzą Siostry Urszulanki wraz z ewangelizatorami z Poznania. Módlmy się o hojność Ducha Świętego na ten czas modlitwą św. Efrema. Jej tekst wraz planem rekolekcji odnajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz w Internecie.

– Msza dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP o 19:00. Po Mszy spotkanie z kandydatami.

– Dzieci ze Szkolnych Kół Caritas będą prowadziły akcję charytatywną „Zapałka nie ogrzeje”, rozprowadzając zapałki i zbierając ofiary na dopłaty do ogrzewania dla najuboższych.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki zaproszeń kolędowych. Wypełnione zaproszenia prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii do 23 grudnia.

 1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać o wytrwałości, spowiedzi dzieci i czekaniu na ponowne nadejście Chrystusa. Do gościa dołączony jest także kalendarz „Polscy Święci”. Cena 8 zł.

Bardzo dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.