OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 2. NIEDZIELA ADWENTU – 4.12.2022 r.

 

  1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + CZESŁAW OSTROWSKI, + ALEKSANDRA CZARNECKA, + ZOFIA JARZYNA, + RENATA KOWALIK. Wieczny odpoczynek…

  1. 2. Dziś Druga Niedziela Adwentu:

– Rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE, które prowadzą Siostry Urszulanki Aleksandra i Marta oraz małżonkowie Elżbieta i Mariusz z Poznania. Módlmy się o hojność Ducha Świętego dla rekolekcjonistów i wszystkich uczestników modlitwą św. Efrema. Jej tekst wraz planem rekolekcji odnajdziemy na ulotkach przy wyjściu z kościoła oraz w Internecie.

– Msza Święta dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP o godz. 19:00. Po Mszy spotkanie z kandydatami.

– Opłatki na stół wigilijny można nabyć u Pana Marcina dziś przy głównym wyjściu z kościoła a w tygodniu w zakrystii i kancelarii.

– Dzieci ze Szkolnych Kół Caritas prowadzą akcję charytatywną „Zapałka nie ogrzeje”, rozprowadzając zapałki i zbierając ofiary na dopłaty do ogrzewania dla najuboższych. Wolontariusze Caritas rozprowadzają także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Świece w tygodniu dostępne są w zakrystii i kancelarii.

– Z tyłu kościoła można wziąć torbę miłosierdzia, którą po wypełnieniu artykułami spożywczymi i chemicznymi prosimy składać do koszy Caritas. Parafialny Zespół Caritas rozda je potrzebującym Parafianom

– Msze Święte Roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Po Mszach zapraszamy na śniadanie.

  1. W poniedziałek drugi dzień rekolekcji:

– O 6:00 Msza roratnia, a po niej nauka rekolekcyjna

– O 12:00 i 18:00 Msza z nauką rekolekcyjną

– O 19:00 Adoracja z modlitwą uwielbienia oraz czas spowiedzi

– Spowiedź o 6:00, 11:30, 17:30, 19:00

  1. We wtorek trzeci dzień rekolekcji:

– O 6:00 Msza roratnia, a po niej nauka rekolekcyjna

– O 12:00 i 18:00 Msza z nauką rekolekcyjną

– O 19:00 Adoracja z modlitwą uwielbienia, na którą szczególnie zapraszamy wszystkich członków wspólnot parafialnych

– Spowiedź o 6:00, 11:30, 17:30

  1. W środę:

– Msza i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18:00. Po Mszy katecheza dla dorosłych o Eucharystii, na którą zapraszamy członków wspólnot różańcowych oraz wszystkich chętnych.

  1. W piątek:

– Msza Święta o 18:00 za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w listopadzie.

  1. W sobotę:

– Spotkanie formacyjne z rodzicami dzieci przed I Komunią z KSP i SP 17 kl. A i B w kaplicy Chrystusa Króla o godz. 17:00.

  1. W niedzielę:

Poświęcenie i nałożenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii na Mszy o godz. 12:00.

– Tradycyjna zbiórka na potrzeby naszej parafii.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są druki zaproszeń kolędowych. Wypełnione zaproszenia prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii do 23 grudnia.

  1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać na temat nowego roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Bardzo dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.