OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29. NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022 r.

  1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: +JAN GŁUCH, +FLORENTYNA WÓJCICKA, +MARIANNA WAŚKO. Wieczny odpoczynek…

  1. Nabożeństwa różańcowe:

w niedzielę o godz. 18:00

– w tygodniu o godz. 17:30

– Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

  1. DZIŚ XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”:

– Zbiórka ofiar na program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia po mszach świętych.

– Chcemy wesprzeć zdolną młodzież z ubogich rodzin także sprzedając po mszach PAPIESKIE KREMÓWKI oraz encyklikę św. Jana Pawła II Veritatis splendor, czyli Blask prawdy o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła.

Msza i spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP o godz. 19:00.

  1. W poniedziałek:

– Msza wotywna i nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 18:00.

  1. W piątek:

– Święto patronalne Sióstr Urszulanek, które tego dnia szczególnie chcemy otoczyć naszą życzliwością i modlitwą za wstawiennictwem św. Urszuli.

– Koncert uwielbienia „Kochać jak Ty” Wojciecha Mazurka z zespołem o godz. 17:30 w kościele św. Józefa Rzemieślnika.

  1. W sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II:

– Uroczysta Eucharystia oraz nabożeństwo do św. Jana Pawła II w intencjach wpisywanych w księdze wotywnej przed ołtarzem papieskim o 12:00.

– Siostry Urszulanki zapraszają młodzież na wspólne spotkanie do klasztoru przy ul. Domańskiego 1A na os. Bukowym.

Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka o 10:00 w kościele pw. św. Józefa koło katedry, a uroczystości pogrzebowe dzieci utraconych na cmentarzu rozpoczną się o 11:30 w kaplicy. W gablocie informacje o rekolekcjach dla rodziców po stracie.

  1. W niedzielę:

– Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać ręcznie robione różańce wspierając akcję pomocy 5-letniej Mai, która walczy z agresywnym nowotworem.

  1. Z przeprowadzonego tydzień temu liczenia wiernych wynika, że w Mszach wzięło udział niewiele ponad 13 procent mieszkańców naszej Parafii. Wśród uczestników Mszy 72 procent stanowiły kobiety, a 28 – mężczyźni. Ponad 47 procent spośród biorących udział w Mszach przystąpiło do Komunii.

  1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” załączona jest kolejna część Biblii audio. Kalendarze Diecezjalne na nowy rok dostępne w zakrystii i kancelarii w cenie 10 zł.

 

Bardzo dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej parafii w kwocie 6.830 PLN podczas ostatniej zbiórki. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.