OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28. NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.10.2022 r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + PETRONELA STRUMIŃSKA, + ANDRZEJ ZIEMIŃSKI, + ZYGMUNT BAGIŃSKI, + WŁADYSŁAW ŚLIWIŃSKI, + MARIA ŚLEZIŃSKA. Wieczny odpoczynek…

 1. Nabożeństwa różańcowe:

w niedzielę o godz. 18:00

– w tygodniu o godz. 17:30

– Różaniec dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

 1. DZIŚ:

– Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski na każdej Mszy prowadzone są badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes).

– Msza dla rodziców i kandydatów z klas 1 ponadpodstawowych i starszych do bierzmowania o godz. 19:00. Spotkanie obowiązkowe z kandydatami po Mszy.

– Po Mszach tradycyjna zbiórka na potrzeby parafii.

 1. W poniedziałek:

– Msza wotywna i nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 18:00.

 1. We wtorek:

– Nabożeństwo do św. Jana Pawła II po Mszy o godz. 18:00.

 1. W środę:

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w ramach różańca o godz. 17:30.

 1. W czwartek:

– Różaniec Fatimski o godz. 17:30. Msza wotywna o MB Fatimskiej o godz. 18:00. Procesja dookoła kościoła z figurą po Mszy.

 1. W piątek:

– Msza Święta za zmarłych, którzy odeszli do wieczności we wrześniu o godz. 18:00.

 1. W sobotę:

– W koszalińskiej katedrze biskup Edward Dajczak będzie przewodniczył Mszy na zakończenie II Synodu Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej o godz. 10:00. Poprzedzi ją podpisanie uchwał synodalnych. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich, a szczególnie członków parafialnego zespołu synodalnego.

 1. W niedzielę XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”:

– Zbiórka ofiar na program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia po mszach świętych.

– Chcemy wesprzeć zdolną młodzież z ubogich rodzin także sprzedając po mszach PAPIESKIE KREMÓWKI oraz encyklikę św. Jana Pawła II Veritatis splendor, czyli Blask prawdy o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła.

Msza dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP o godz. 19:00. Spotkanie obowiązkowe z kandydatami po Mszy.

 1. Caritas Parafii prosi o dzielenie się z potrzebującymi produktami żywnościowymi. Prosimy je składać do koszy wystawionych w kościele i kaplicy.

 1. Kalendarze Diecezjalne na nowy rok dostępne w zakrystii i kancelarii w cenie 10 zł.

 1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać na czym polega fenomen rosnącej popularności ks. Jana Kaczkowskiego, jak i o posługach lektora i akolity oraz o zaangażowaniu kobiet w liturgii.

 

Bardzo dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.