OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 13.03.2022 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + MARIA ROŻEK, + BEATA NOWAK, + MARIAN CHYBA. Wieczny odpoczynek…
 1. KOMUNIKAT BISKUPA DIECEZJALNEGO EDWARDA DAJCZAKA, DOTYCZĄCY NOMINACJI BISKUPA KOADIUTORA

Drodzy Diecezjanie! Dziękujemy Bogu, że wskazał dobrego pasterza, który w przyszłości przejmie stery Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego. Biskup Zbigniew niespełna 7 lat temu, w bazylice archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie, przyjął sakrę̨ biskupią i jako zawołanie biskupie przyjął słowa – Ut unum sint – aby byli jedno (J 17, 21). Znany jest w swojej dotychczasowej archidiecezji jako dobry i gorliwy duszpasterz, żyjący Ewangelią. Z wielką radością̨, pragnę̨ poinformować́ Was, Siostry i Bracia, że w dniu 10 marca 2022 r., Ojciec Święty Franciszek, mianował na urząd biskupa koadiutora naszej diecezji, dotychczasowego biskupa pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej, Zbigniewa Zielińskiego. Biskup koadiutor, podobnie jak biskup pomocniczy, jest nominowany po to, aby pomagać́ biskupowi diecezjalnemu. Jego funkcja różni się jednak tym, że posiada prawo następstwa. Serdecznie proszę̨ wszystkich wiernych, duchownych i świeckich, o osobistą i wspólnotową modlitwę̨ w intencji biskupa koadiutora Zbigniewa Zielińskiego. Uroczysta Msza św., którą zainaugurujemy posługę biskupa koadiutora w naszej diecezji, zostanie odprawiona w dniu 2 kwietnia 2022 r. o godz. 11:00, w koszalińskiej Katedrze. Już teraz na tę Mszę św. zapraszam wszystkich kapłanów, Osoby Życia Konsekrowanego i Was, Siostry i Bracia. Za każdą modlitwę składam szczere Bóg zapłać i błogosławię.

Bp Edward Dajczak

 • Biskup Edward oraz Biskup Zbigniew obchodzą w tym tygodniu imieniny, stąd pragniemy ich objąć naszą modlitwą w czasie czwartkowej wieczornej Eucharystii.
 1. POMOC UKRAINIE
 • Modlimy się o pokój na Ukrainie oraz nawrócenie Rosji na codziennym różańcu o 17:30 oraz śpiewem suplikacji po Mszy.
 • Dziękujemy za ducha solidarności oraz niesioną pomoc narodowi ukraińskiemu. W piątek Caritas Diecezji odebrała od nas transport zebranej dotąd pomocy dla Ukrainy.
 • We współpracy z Caritas Diecezji otwieramy w sali św. Józefa obok kaplicy adoracji PUNKT ZBIÓRKI I WYDAWANIA NOWEJ I MAŁO UŻYWANEJ ODZIEŻY DLA UCHODŹCÓW WOJENNYCH, KTÓRZY PRZYBULI DO KOSZALINA. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00. Prosimy przede wszystkim o odzież dla kobiet i dzieci. Prosimy przynosić wyłącznie nowe rzeczy lub mało używane.
 • W PUKCIE ZBIÓRKI CARITAS rejestrujemy także osoby, które chcą przyjąć uchodźców wojennych do swoich domów lub udzielić innej formy pomocy.
 1. Dzisiaj:
 • Tradycyjna zbiórka na potrzeby parafii.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w cyklu o pięciu ranach Chrystusa i adoracją krzyża o godz. 18:00.
 1. W poniedziałek:
 • Msza wotywna o Duchu Świętym oraz nabożeństwo o 18:00.
 1. W środę:
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45.
 1. W piątek:
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o 12:00 i 18:00 oraz dla dzieci z obrzędem Komunii o 17:00.
 1. W sobotę uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP:
 • Msze Święte o 7:00; 9:00; 12:00 i 18:00.
 1. W niedzielę:
 • Msza i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej o 12:00.
 • Zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.
 1. Organizujemy wakacyjne kolonie katolickie dla dzieci na słonecznych Morawach, od 1 do 11 sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne u ks. Pawła oraz ks. Romana.

11.  Trwają zapisy do klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły oraz TUTAJ.

 1. Służymy pomocą w rozliczeniu PITów. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Z całego serca prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej fundacji parafialnej, która jest przecież naszym wspólnym dobrem. Ulotki z numerem KRS Fundacji Parafialnej znajdują się przy wyjściach z kościoła.

 

13. Przy bocznym wyjściu z kościoła do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY, w którym przeczytamy o tym jak Polacy pomagają Ukraińcom. Ponadto do nabycia numer specjalny poświęcony św. ojcu Pio w cenie 10 zł.

 1. Paschaliki Caritas na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Prosimy o przynoszenie darów na przedświąteczną pomoc potrzebującym i składanie ich do koszy Caritas w kaplicy i przy ołtarzu papieskim.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać za ofiary złożone na tablicę pamiątkową ks. Kazimierza Bednarskiego, którą bp Krzysztof Zadarko uroczyście pobłogosławił przed tygodniem. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość oraz wzięli w niej udział.

         Na nowy tydzień życzymy zdrowia duszy i ciała oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w codzienności! Niech Dobry Bóg wszystkim błogosławi, by naszym sercom nie brakowało odwagi i nadziei oraz ducha solidarności.