OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + WITOLD GRYZ, + KRYSTYNA ŻYDAK, +HENRYK KIEBAK, + EUGENIA JUREWICZ. Wieczny odpoczynek…

 

 1. POMOC UKRAINIE

– Modlimy się o pokój na Ukrainie oraz nawrócenie Rosji na codziennym różańcu o 17:30 oraz suplikacją po Mszy.

We współpracy z Caritas Diecezji w sali św. Józefa działa PUNKT ZBIÓRKI I WYDAWANIA NOWEJ I MAŁO UŻYWANEJ ODZIEŻY DLA UCHODŹCÓW WOJENNYCH, KTÓRZY PRZYBYLI DO KOSZALINA. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00. Prosimy przynosić nową i mało używaną odzież przede wszystkim dla kobiet i dzieci.

– W PUKCIE ZBIÓRKI CARITAS rejestrujemy także osoby, które chcą przyjąć uchodźców wojennych do swoich domów lub udzielić innej formy pomocy.

– Poszukujemy także mężczyzn, którzy będą mogli wesprzeć doraźnie magazyn Caritas przy rozładunkach i załadunkach. Prosimy o zgłaszanie się dzisiaj po Mszach w zakrystii.

 

 1. Dzisiaj:

– Zbiórka do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny.

– Msza i spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej o 12:00.

– Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w cyklu o pięciu ranach Chrystusa i adoracją krzyża o 18:00.

 

 1. W poniedziałek:

– Msza wotywna i nabożeństwo do Ducha Świętego o 18:00.

 

 1. W środę:

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45.

 

 1. W piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego:

Msze Święte o 7:00; 9:00; 12:00; 18:00.

– W Dniu Świętości Życia podczas Mszy o 12:00 i 18:00 możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, czyli deklaracja codziennej, trwającej przez dziewięć miesięcy modlitwy w jego intencji.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o 12:00 i 18:00 oraz dla dzieci z obrzędem Komunii o 17:00.

Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w łączności z papieżem Franciszkiem o 17:00.

– Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę:

Msza za rodziców po stracie dziecka o 10:00 w kościele św. Józefa obok katedry, a o 11:30 w kaplicy cmentarnej pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem.

 

 1. W Niedzielę:

– W ramach akcji POLA NADZIEI wolontariusze Szkolnych Kół Caritas Szkoły Podstawowej Nr 17 i Szkoły Katolickiej będą zbierali ofiary na wsparcie HOSPICJÓW w Koszalinie i diecezjalnego w Darłowie.

 

 1. Organizujemy wakacyjne kolonie katolickie dla dzieci na słonecznych Morawach, od 1 do 11 sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej parafii.

 

 1. Trwają zapisy do klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej. Bliższe informacje w sekretariacie szkoły.

 

 1. Służymy pomocą w rozliczeniu PITów. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Z całego serca prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej fundacji parafialnej, która jest przecież naszym wspólnym dobrem. Ulotki z numerem KRS Fundacji Parafialnej znajdują się przy wyjściach z kościoła.

 

 1. Przy bocznym wyjściu z kościoła do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY, w którym m. in. o niezawinionym cierpieniu.

 

 1. Paschaliki Caritas na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Prosimy o przynoszenie darów na przedświąteczną pomoc potrzebującym i składanie ich do koszy Caritas w kaplicy i przy ołtarzu papieskim.

 

Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane podczas ostatniej zbiórki na potrzeby naszej parafii w kwocie 6.650 PLN.

Na nowy tydzień życzymy zdrowia duszy i ciała oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w codzienności! Niech Dobry Bóg wszystkim błogosławi, by naszym sercom nie brakowało odwagi i nadziei oraz ducha solidarności.