OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + TEODOR GRYSA, +ARTUR WYSOCKI, +JÓZEF NAWROT, +JAN STRUSIŃSKI. Wieczny odpoczynek…

 

 1. KOLĘDOWE SPOTKANIA DUSZPASTERSKIE:
 • Zakończyliśmy odwiedziny kolędowe w domach parafian, którzy wyrazili taką chęć w zaproszeniach.
 • Drugą formą kolędy będą Msze o godz. 18:00, na które zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic od 17 do 29.01.2022. Podczas tych spotkań każdy otrzyma błogosławieństwo i wodę święconą do pokropienia domów.
 • Pełny plan spotkań kolędowych w kościele dostępny jest w gablocie i w Internecie.
 • W tym tygodniu zapraszamy Parafian, którzy mieszkają przy następujących ulicach:

 

PONIEDZIAŁEK: JANA PAWŁA II (NIEPARZYSTE), FAŁATA,

WTOREK: JANA PAWŁA II (PARZYSTE), SPASOWSKIEGO

ŚRODA: WŁADYSŁAWA IV

CZWARTEK: AKADEMICKA, STASZICA, KLEMENSIEWICZA, KOTARBIŃSKIEGO, WĄWOZOWA

PIĄTEK: KOŁĄTAJA, LELEWELA

SOBOTA: WAŃKOWICZA, JAGOSZEWSKIEGO

 

 1. Dziś:
 • Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Katolickiej Szkoły Podstawowej, absolwentów oraz nauczycieli odbędzie się bezpośrednio po Mszy Świętej o 17:00.

 

 1. W poniedziałek:
 • Msza wotywna i nabożeństwo do Ducha Świętego o 18:00.

 

 1. We wtorek:
 • Rozpoczęcie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia.

 

 1. W środę:
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45.

 

 1. W niedzielę:
 • Msza i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. oraz dla ich rodziców o 12:00.
 • Zbiórka na potrzeby parafialnej Caritas

 

 1. Zbliża się pierwsza rocznica śmierci śp. ks. Kazimierza Bednarskiego. Chcemy o nim pamiętać nie tylko w naszej modlitwie. Pragniemy umieścić na frontonie naszej świątyni tablicę pamiątkową, która będzie wyrazem wdzięczności parafian i mieszkańców Koszalina za wielkie serce, życie i dzieło budowniczego i pierwszego proboszcza naszej parafii. Jeżeli ktoś pragnie stać się ofiarodawcą tej tablicy, to może to uczynić przez osobiste złożenie ofiary w kancelarii parafialnej lub wpłatę na konto parafialne z tytułem „tablica pamiątkowa”. Konto Parafialne: Nr 88 1540 1043 2104 8104 0377 0001.

 

 1. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach na temat Eucharystii, które biskup Edward Dajczak poprowadzi w CEFie od 28 do 30 stycznia. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

 

 1. Gość Niedzielny jest do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła w cenie 8 PLN.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

Dziękujemy bardzo za gościnność i twórcze spotkania kolędowe, za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii – także w formie wpłat na konto. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową zbiórkę na potrzeby parafii w kwocie 7.120,00 zł.

Na nowy tydzień Drogim Parafinom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w codzienności! Niech Dobry Bóg wam wszystkim błogosławi!