OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXIII TYDZIEŃ ZWYKŁY – 05.09.2021 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + JAN NOWAK, + STANISŁAW SZEJPUN, + HENRYK MARCINKOWSKI, + DANUTA MARIA WALCZAK, + BRONISŁAW FORNALAK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 1. Trwa pierwszy etap modernizacji nagłośnienia. Został uruchomiony nowy wzmacniacz, mikrofony i głośniki oraz tymczasowa instalacja. Teraz przez cztery tygodnie będzie trwała faza testowa. Stąd prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag dotyczących głośności i wyrazistości dźwięku po każdej Mszy w zakrystii.

 

 1. Porządek Mszy Świętych:
 • w tygodniu o godz. 7:00; 7:30; 12:00 i 18:00
 • w niedziele o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 17:00 i 19:00;

 

 1. Dziś:

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 12:00. Podczas niej błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych.

– Po Mszach zbiórka ofiar organizowana przez Caritas Polska na wsparcie Afgańczyków.

 

 1. Poniedziałek

– Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia ze wspólnotą Veni Creator po Mszy wieczornej.

 

 1. Środa

– Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:45. Prośby i dziękczynienia prosimy składać do skarbony przy ołtarzu maryjnym.

 

 1. Piątek

– Msza Święta w intencji zmarłych w minionym miesiącu o godz. 17:00.

– Spotkanie Lektorów na plebanii o godz. 17:00.

– Spotkanie Liderów grup Matki Bożej Szensztackiej Wędrującej po Mszy wieczornej.

 

 1. Niedziela

– Tradycyjna zbiórka ofiar na potrzeby parafii po każdej Mszy Świętej.

 

 1. Kancelaria parafialna od tego tygodnia będzie czynna od WTORKU do PIĄTKU w godz. od 15:00 do 17:00. Każdego dnia w kancelarii będą dyżurowali kapłani: we wtorek – ks. Piotr Towarnicki, w środę ks. Roman, w czwartek- ks. Proboszcz, w piątek – ks. Piotr Kozłowski. W sprawach ważnych i pilnych, jak pogrzeby i wezwania do chorych, prosimy o kontakt z kapłanem dyżurnym pod numerem telefonu 664-604-550.

 

 1. Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii lub po każdej mszy świętej w zakrystii.

 

 1. Zapisy dzieci z klas trzecich do I Komunii Świętej i uczniów klas ósmych i starszych do Sakramentu Bierzmowania przez cały wrzesień w kancelarii parafialnej.

 

 1. Organizujemy wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę do Skrzatusza, która odbędzie się w niedzielę, 19 września. Zapisy wraz z wpłatą 40 zł w zakrystii i kancelarii. Natomiast zapisy na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Skrzatuszu w sobotę 18 września prowadzi ks. Piotr Kozłowski.

 

 1. Gość Niedzielny do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła. Ponadto w zakrystii jest do nabycia specjalny Gość Niedzielny poświęcony Prymasowi Wyszyńskiemu oraz kalendarz diecezjalny na rok 2022w cenie 10 zł.

 

Z całego Serca dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary na potrzeby parafii, szczególnie za wpłaty na konto i osobiste ofiary składane w ostatnim czasie na modernizację nagłośnienia naszej świątyni.

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, a parafinom i przybyłym gościom na czas wakacji życzymy dobrego wypoczynku zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi!