OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX TYDZIEŃ ZWYKŁY – 24.10.2021 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +BOŻENA MARIA JAWORSKA, +ALEKSANDRA BAREŁA, +JERZY MICHALEC. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 1. Nabożeństwa Różańcowe: – w niedzielę o godz. 18:15.

– w tygodniu o godz. 17:30.

– dla dzieci w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 17:30.

 1. Dzisiaj:

– Tradycyjna kwesta na potrzeby naszej parafii.

– Z okazji Niedzieli Misyjnej, ofiary na tacę są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

– Msza i spotkanie Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusowego o 13:30

– Msza i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i 1 Ponadpodstawowych o 19:00.

 1. W poniedziałek:

– Po Mszy wieczornej konferencja pt. „Jezus Chrystus Jedyny Zbawiciel” w ramach Rekolekcji Odnowienia Wiary. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę religijną i pragną umocnić swoją relację z Bogiem.

 1. W środę:

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem różańcowym o 17:30. Prośby i dziękczynienia prosimy składać na specjalnie przygotowanych kartkach przy obrazie MB Nieustającej Pomocy.

 1. W piątek:

– Różaniec w intencji przebłagalnej za grzechy pijaństwa o 17:30.

– Msza w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie o 18:00.

 1. W sobotę:

– Próba scholii dziecięcej w domu parafialnym o 10:30

 1. W niedzielę:

– Szkolne Koła Caritas ze Szkoły Katolickiej oraz ze SP nr 17 przeprowadzę akcję „Zapałka nie ogrzeje”rozprowadzając pudełka z zapałkami. Dochód z akcji jest przeznaczony na dofinansowanie ogrzewania podopiecznym Parafialnej Caritas.

 

 1. Kancelaria parafialna czynna od WTORKU do PIĄTKU w godz. od 10:00 do 11:00 oraz od 15:00 do 17:00. W sprawach ważnych i pilnych, prosimy o kontakt przez cały dzień pod numerem telefonu 664-604-550.

 

 1. Zachęcamy do dzielenia się żywnością z potrzebującymi. Kosze Caritas są wystawione w kościele i w kaplicy.

 

 1. Kartki wypominkowe są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypisanie swoich zmarłych i podanie ulicy zamieszkania, co ułatwi w przyszłości odczytywanie wypominek według ulic. Wypominki prosimy składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

 1. Gość Niedzielny przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok. Polecamy też szczególnie artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy. Do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła. Ponadto w zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na rok 2022 oraz księga ku pamięci śp. Ks. Wojciecha Wójtowicza.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

            Z całego Serca dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary na potrzeby parafii, szczególnie dziękujemy za wpłaty na konto i osobiste ofiary składane w ostatnim czasie na modernizację nagłośnienia naszej świątyni.

            Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, a Parafinom i Gościom życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi!