OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXI TYDZIEŃ ZWYKŁY – 31.10.2021 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +JOANNA SŁAWIŃSKA-CHOMKA, +STANISŁAW ZALEWSKI, +HENRYK PIOTROWICZ. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 2. Wypominkowe nabożeństwa za zmarłych od 2 listopada:
  – w tygodniu 17:15
  – w niedziele o 18:15.

Kartki wypominkowe są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypisanie swoich zmarłych i podanie ulicy zamieszkania, co ułatwi w przyszłości odczytywanie wypominek według ulic. Wypominki prosimy składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

3. ODPUSTY ZA ZMARŁYCH W LISTOPADZIE 2021 R.

a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

b- Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

4. Dzisiaj:

– Szkolne Koła Caritas ze Szkoły Katolickiej oraz ze SP nr 17 w ramach akcji „Zapałka nie ogrzeje” będą rozprowadzać pudełka z zapałkami. Dochód z akcji jest przeznaczony na dofinansowanie ogrzewania podopiecznym Parafialnej Caritas.

– Nabożeństwo różańcowe o 18:15.

 1. W poniedziałek:

– Uroczystość Wszystkich Świętych.

– Mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy i powstrzymanie się od prac niekoniecznych.

– Msze w porządku niedzielnym. Adoracja w kaplicy od 8:00 do 17:00.

– Na cmentarzu procesja i Msza o 13:00.

 1. We wtorek:

– Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.

– Msze o 7:00; 9:00; 12:00 i 18:00.

– Spotkanie APDC i konferencja formacyjna po Mszy wieczornej.

 1. W środę:

– Msza i zmiana tajemnic Żywego Różańca o 18:00.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.

 1. W czwartek:

– Nabożeństwo Pierwszoczwartkowe o powołania po Mszy wieczornej.

– Spotkanie ministrantów na hali sportowej o 19:30.

 1. W piątek:

– Spowiedź na Mszach o 7:00; 7:30; od 11:30 do 12:00 i od 17:00 do 18:00.

– Zbiórka formacyjna dla ministrantów o 16:30 w domu parafialnym.

– Nabożeństwo Pierwszopiątkowe po Mszy wieczornej.

– Adoracja dobowa z Mszą o północy w kaplicy Chrystusa Króla.

 1. W sobotę:

– Kapłani odwiedzą chorych.

– Próba scholii dziecięcej w domu parafialnym o 10:30.

– Msza Wynagradzająca i nabożeństwo pierwszosobotnie o 12:00

 1. W niedzielę:

– Msza i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. o 12:00.

– Msza i spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania o 19:00.

 1. Zachęcamy do dzielenia się żywnością z potrzebującymi. Kosze Caritas są wystawione w kościele i w kaplicy.
 2. Gość Niedzielny do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła. Dziś o tym, że dla katolika myśl o umieraniu jest w rzeczywistości myśleniem o niebie. Ponadto w zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na rok 2022 oraz księga ku pamięci śp. Ks. Wojciecha Wójtowicza.

 

          Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

           Z całego Serca dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary na potrzeby parafii złożone w ubiegłą niedzielę w kwocie 5.807,65 PLN

            Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, a Parafinom i Gościom życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi!