OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5.06.2022 r.

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: + JAN ZIELIŃSKI, + MARIA BUCZKOWSKA, + JADWIGA JASICKA, + MARIA RACZKOWSKA, + ELŻBIETA JASIŃSKA-ŁUKASZEWICZ, + JANINA ZAJĄC, + BRONISŁAW NIEMCZUK. Wieczny odpoczynek…
 1. Nabożeństwa czerwcowe:
 • w niedzielę o 18:00.
 • w tygodniu o 17:30.
 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Odpust parafialny:
 • Po Mszach zbiórka na jubileuszowe korony dla Skrzatuskiej Piety jako nasz odpustowy dar dla sanktuarium.
 • Po Mszach można nabyć smaczne kremówki odpustowe rozprowadzane przez nauczycieli Szkoły Katolickiej.
 • Po dwuletniej przerwie ulicami Koszalina dziś przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą w katedrze o 12:00 i wyruszy w kierunku kościoła św. Wojciecha, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
 1. W poniedziałek:
 • W drugi dzień Zielonych Świąt, w święto NMP Matki Kościoła, Biskup Edward Dajczak udzieli sakramentu bierzmowania w czasie Mszy o 18:00.
 • Nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo po Mszy o 12:00.
 1. We wtorek:
 • Msza wotywna i nabożeństwo do św. Jana Pawła II o 18:00.
 1. W piątek:
 • Msza Święta za zmarłych, którzy odeszli do wieczności w maju.
 1. W niedzielę:
 • Tradycyjna zbiórka na potrzeby parafii.
 • Zakończenie czasu na przyjęcie Komunii wielkanocnej.
 • Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne na Msze wyjątkowo o 13:30. Po Mszy nastąpi błogosławieństwo pamiątek i dewocjonaliów otrzymanych po komunii oraz sesja zdjęciowa.
 1. W czwartek, 16 czerwca po Mszy o 12:00 przejdziemy w procesji Bożego Ciała. W tym roku prosimy rosimy o przygotowanie ołtarzy wspólnoty parafialne: I. Odnowę w Duchu Świętem; II. Caritas; III. Żywy Różaniec; IV. Pracowników parafii.
 1. Trwają zapisy do klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie.
 1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z serii Biblia Audio
 1. Zapraszamy na koncert zespołu Boże Granie z Jakubem Tomalakiem, z okazji 10-lecia Domu Miłosierdzia 12 czerwca o 19:00 w amfiteatrze. Bezpłatne bilety można otrzymać w zakrystii.
 1. Zaproszenie Biskupa Koszalińsko-Kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka na uroczystości dziękczynienia za 50 lat istnienia naszej diecezji: Siostry i Bracia, Drodzy Diecezjanie! „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i bardzo pragnę, żeby on zapłonął” – to pragnienie Jezusa stało się życiowym mottem pierwszego biskupa naszej diecezji, kard. nom. Ignacego Jeża. Dla nowo powstałej diecezji te słowa były również pierwszym programem, a pomimo zmieniających się czasów, okoliczności, kultury i mentalności człowieka pozostają nadal aktualne. Ogień Ducha Świętego, o którym usłyszeliśmy w dzisiejszej Liturgii Słowa, ogarnął najpierw modlącą się wspólnotę uczniów Jezusa. Apostołowie jako pierwsi otrzymali Ducha Świętego i pod Jego wpływem zmienili swój styl życia oraz wytyczyli nowe drogi innym w dawaniu świadectwa o Chrystusie. Otrzymali oni Ducha Świętego nie tylko dla wewnętrznej przemiany, ale przede wszystkim dla przekazania tego daru innym. Chciałbym, żeby jubileusz był naszą Pięćdziesiątnicą. Przeżyjmy go tak, abyśmy z większą odwagą i nadzieją patrzyli w przyszłość i byli gotowi podjąć nowe ewangelizacyjne wyzwania. Duch Święty przychodzi w modlących się wspólnotach, to On nas zbiera i tylko On potrafi zjednoczyć nas pomimo tego, że jesteśmy tak różni. Tylko Duch Święty w tej różnorodności jest w stanie uczynić z nas wspólnotę Kościoła Koszalińsko-Kołobrzeskiego. Siostry i Bracia, zapraszam Was, abyśmy 25 czerwca 2022 roku w koszalińskim amfiteatrze stali się wspólnotą modlitwy i oczekiwania. Chcąc, aby ta wspólnota była najpełniej diecezjalną, proszę, niech nie zabraknie przedstawicieli żadnej parafii. Naszym jubileuszowym zawołaniem jest hasło: „Mój Kościół, moja diecezja” i w tym duchu chcemy przeżyć świętowanie. Rozpoczniemy je w amfiteatrze o godz. 10:00 zawiązaniem wspólnoty. Konferencję o wspólnocie Kościoła wygłosi ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak, a w południe Mszy św. przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce. Ostatnim punktem programu będzie muzyczne uwielbienie, które poprowadzą znakomici polscy artyści. Wszystkich chorych i cierpiących proszę o modlitwę za diecezję. Tych, którzy nie będą mogli przybyć do Koszalina, proszę o duchową łączność poprzez transmisję w naszej diecezjalnej Internetowej Telewizji „Dobre Media”.

Do zobaczenia w Koszalinie, Wasz Biskup + Edward Dajczak

 

Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Drogim Parafianom i Gościom życzymy zdrowia duszy i ciała oraz darów Ducha Świętego na nowy tydzień.