OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 27.03.2022 r.

 

 1. POMOC UKRAINIE

– Modlimy się o pokój na Ukrainie oraz nawrócenie Rosji na codziennym różańcu o 17:30 oraz suplikacją po Mszy.

We współpracy z Caritas Diecezji w sali św. Józefa działa PUNKT ZBIÓRKI I WYDAWANIA NOWEJ I MAŁO UŻYWANEJ ODZIEŻY DLA UCHODŹCÓW WOJENNYCH, KTÓRZY PRZYBYLI DO KOSZALINA. Jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-16:00. Prosimy przynosić nową i mało używaną odzież przede wszystkim dla kobiet i dzieci.

– W PUKCIE ZBIÓRKI CARITAS rejestrujemy także osoby, które chcą przyjąć uchodźców wojennych do swoich domów lub udzielić innej formy pomocy.

– Poszukujemy także mężczyzn, którzy będą mogli wesprzeć doraźnie magazyn Caritas przy rozładunkach i załadunkach. Prosimy o zgłaszanie się dzisiaj po Mszach w zakrystii.

 

 1. Dzisiaj:

– W ramach akcji POLA NADZIEI wolontariusze Szkolnych Kół Caritas Szkoły Podstawowej Nr 17 i Szkoły Katolickiej zbierają ofiary na wsparcie HOSPICJÓW w Koszalinie i diecezjalnego w Darłowie.

– Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w cyklu o pięciu ranach Chrystusa i adoracją krzyża o 18:00.

 

 1. W poniedziałek:

– Swoje trzydniowe rekolekcje szkolne rozpoczynają uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 17.

– Msza wotywna i nabożeństwo do Ducha Świętego o 18:00.

 

 1. W środę:

– Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45.

 

 1. W piątek:

W kaplicy Chrystusa Króla pierwszopiątkowa adoracja całodobowa z Eucharystią o północy.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o 12:00 oraz dla dzieci z obrzędem Komunii o 17:00.

Droga Krzyżowa ulicami miasta wyruszy o 20:00 z katedry do kościoła ojców franciszkanów.

 

 1. W sobotę:

– Msza Święta i nabożeństwo wynagradzające o 12:00.

 

 1. W niedzielę:

Rozpoczęcie parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych, które potrwają do środy. Rekolekcje poprowadzi ks. Łukasz Bikun, duszpasterz akademicki ze Słupska.

 

 1. Organizujemy wakacyjne kolonie katolickie dla dzieci na słonecznych Morawach, od 1 do 11 sierpnia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej parafii oraz u ks. Romana.

 

 1. Trwają zapisy do klas pierwszych Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły oraz TUTAJ.

 

 1. Służymy pomocą w rozliczeniu PITów. Zainteresowanych zapraszamy do kancelarii parafialnej. Z całego serca prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz naszej fundacji parafialnej, która jest przecież naszym wspólnym dobrem. Ulotki z numerem KRS Fundacji Parafialnej znajdują się przy wyjściach z kościoła.

 

 1. Przy bocznym wyjściu z kościoła do nabycia GOŚĆ NIEDZIELNY, a w nim wywiad z ks. Romanem Maźcem na temat twórczego wykorzystania kryzysów małżeńskich oraz o książce dla dzieci autorstwa Pana Igora, naszego organisty.

 

 1. Paschaliki Caritas na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii i kancelarii. Prosimy o przynoszenie darów na przedświąteczną pomoc potrzebującym i składanie ich do koszy Caritas w kaplicy i przy ołtarzu papieskim.

 

Zgodnie z zaleceniem Ministerstwa Zdrowia dla dużych zgromadzeń od poniedziałku rekomendujemy dalsze stosowanie maseczek w czasie liturgii. Dziękujemy bardzo za modlitwę, wszelką życzliwość i pomoc oraz za ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową zbiórkę na Krajowy Fundusz Misyjny w kwocie 3.590 PLN.

Na nowy tydzień życzymy zdrowia duszy i ciała oraz obfitości Bożego błogosławieństwa w codzienności! Niech Dobry Bóg wszystkim błogosławi, by naszym sercom nie brakowało odwagi i nadziei oraz ducha solidarności.