OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – III TYDZIEŃ ADWENTU – 12.12.2021 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: +TOMASZ MAZURKIEWICZ, +STANISŁAW KOLOS. Wieczny odpoczynek…

 

 1. W Adwencie Msze w tygodniu o 6:00 (RORATY), 12:00 i o 18:00. Nie ma Mszy o 7:00 i 7:30. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku, a po nich tradycyjne śniadanie adwentowe.

 

 1. Dzisiaj:
 • Tradycyjna zbiórka na potrzeby parafii.
 • Msza z poświęceniem medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii o 12:00.

 

 1. W poniedziałek:
 • Nabożeństwo do Ducha Świętego po Mszy wieczornej.
 • Modlitwa uwielbienia i uzdrowienia ze wspólnotą Veni Creator w kaplicy po Mszy wieczornej

 

 1. W środę:
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45.
 • Spotkanie Męskiej Grupy w sali św. Józefa o godz. 19:00.

 

 1. W czwartek:
 • Spotkanie wspólnoty św. Pawła Szkoły Nowej Ewangelizacji w CEF-ie o godz. 17.00.

 

 1. W piątek Rocznica poświęcenia naszego kościoła:
 • Uroczysta Msza Święta z Nieszporami i Lucernarium o godz. 18:00. Prosimy przynieść lampiony lub świece. Pragniemy w szczególny sposób modlić się za budowniczych i ofiarodawców naszej świątyni.

 

 1. Sobota:
 • Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną od godz. 9:00
 • Adwentowe Czuwanie Młodych w naszym kościele o 19:00.

 

 1. W niedzielę:
 • Rozpoczyniemy Rekolekcje Adwentowe. Podczas tego czasu chcielibyśmy odpowiedzieć na ważne pytania wiary, które nurtują naszych Parafian, dlatego przy ołtarzu papieskim jest wystawiony pojemnik, do którego jeszcze tylko dzisiaj prosimy wrzucać kartki z pytaniami.

 

 1. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas rozprowadzamy w niedzielę po każdej Mszy przy głównym wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Ze względu na niestabilną sytuację epidemiczną pragniemy, aby nadchodząca kolęda odbyła się w nowej formule. Osoby chętne zaprosić księży na spotkanie kolędowe, prosimy o pobranie zaproszeń wyłożonych przy wejściu do kościoła. Po przyjęciu zgłoszeń ułożymy grafik kolędowy na poszczególne ulice parafii i wyznaczymy termin kolędy. Zaproszenia na kolędę można przekazywać w zakrystii kancelarii lub e-mailem. Jeżeli sytuacja epidemiczna uniemożliwi kolędę, a biskup zdecyduje o jej odwołaniu, to zgłoszenia staną się nieaktualne.

 

 1. Gość Niedzielny do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła, a w nim przeczytamy o tym na co na pewno nie należy czekać w Adwencie. Są tam również do nabycia kartki świąteczne jako cegiełki na budowę klasztoru sióstr MB Gwiazdy Porannej.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

Z całego Serca dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie w kwocie 2.370 PLN złożone podczas ostatniej zbiórki.

Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, a Parafinom i Gościom życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi!