OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II TYDZIEŃ ADWENTU – 05.12.2021 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: +Teresa Zielińska Wieczny odpoczynek…

 

 1. W Adwencie Msze w tygodniu o 6:00 (RORATY), 12:00 i o 18:00. Nie ma Mszy o 7:00 i 7:30. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku, a po nich tradycyjne śniadanie adwentowe.

 

 1. Dzisiaj:
 • Msza w intencji zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 10:30.
 • Msza i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. o 12:00.
 • Msza dla rodziców i kandydatów do bierzmowania o 19:00.
 • Po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. W poniedziałek:
 • Nabożeństwo do Ducha Świętego po Mszy wieczornej.

 

 1. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:
 • Msza Święta z nałożeniem szkaplerza oraz akt zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi o 12:00.
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 17:45.
 • Msza odpustowa w katedrze o 18:00.

 

 1. W piątek:
 • Msza w intencji zmarłych w listopadzie o 17:00.

 

 1. W niedzielę:
 • Tradycyjna zbiórka na potrzeby parafii.
 • Msza z poświęceniem medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii o 12:00.

 

 1. Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas rozprowadzamy w niedzielę po każdej Mszy przy głównym wyjściu z kościoła, a w tygodniu w zakrystii i kancelarii.

 

 1. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 19 do 21 grudnia. Podczas tego czasu chcielibyśmy odpowiedzieć na ważne pytania wiary, które nurtują naszych Parafian, dlatego przy ołtarzu papieskim jest wystawiony pojemnik, do którego prosimy wrzucać do 12 grudnia kartki z pytaniami.

 

 1. Ze względu na niestabilną sytuację epidemiczną pragniemy, aby nadchodząca kolęda odbyła się w nowej formule. Osoby chętne zaprosić księży na spotkanie kolędowe, prosimy o pobranie zaproszeń wyłożonych przy wejściu do kościoła. Po przyjęciu zgłoszeń ułożymy grafik kolędowy na poszczególne ulice parafii i wyznaczymy termin kolędy. Zaproszenia na kolędę można przekazywać w zakrystii kancelarii lub e-mailem. Jeżeli sytuacja epidemiczna uniemożliwi kolędę, a biskup zdecyduje o jej odwołaniu, to zgłoszenia staną się nieaktualne.

 

 1. Gość Niedzielny do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła, a w nim historia i przepis na świąteczne pierniki promowane przez Koszalińskie Towarzystwo Miłośników Wilna. Są tam również do nabycia kartki świąteczne jako cegiełki na budowę klasztoru sióstr MB Gwiazdy Porannej.

 

 1. Koszaliński CEF zaprasza na Rekolekcje Nocne, w dniach 6-8 grudnia, w godzinach 21:37 -23:00.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

           Z całego Serca dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary na potrzeby migrantów w kwocie 3.078,80 PLN złożone podczas ostatniej zbiórki Caritas.

            Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, a Parafinom i Gościom życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi!