Ogłoszenia duszpasterskie – IX Tydzień Zwykły – – 30.05.2021r.

1. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + WANDA STEC, + GENOWEFA MICHALAK, + ANDRZEJ KOCHANOWICZ, + DANUTA LITWIN, + HELENA MYTENIA, + BOŻENA STACHOWIAK, + WŁADYSŁAW URBANIAK. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
2. CODZIENNIE o 17:30 w maju nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny, a w czerwcu – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w czasie których rozważamy teksty homilii Jana Pawła II z 1991 r.
3. DZIŚ Niedziela Najświętszej Trójcy:
– Zakończenie okresu komunii wielkanocnej
– W związku z obchodami 30. rocznicy obecności Jana Pawła II w Koszalinie, o godz. 10:30 w naszym kościele zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Bp Edwarda Dajczaka.
– Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego wystawione są pamiątki z wizyty Jana Pawła II w naszej parafii 1 czerwca 1991 roku. Jest również wyłożona księga próśb i podziękowań, które możemy kierować za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
– Świętując 30. rocznicę IV Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny kontynuujemy cykl katechez o Dekalogu, które głosimy 5 min przed każdą niedzielną Eucharystią w maju i czerwcu
– O godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą rodziców i kandydatów, którzy w czerwcu przystąpią do sakramentu bierzmowania. Po Mszy odbędzie się spotkanie w kościele.
4. Poniedziałek
– Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
– Po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Świętego i spotkanie wspólnoty Veni Creator.
5. Wtorek
– Wspomnienie św. Justyna, męczennika.
– Po Mszy wieczornej spotkanie Apostolstwa Dusz Czyśćcowych i konferencja formacyjna.
6. Czwartek
– Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało oraz pierwszy czwartek
– Przypominamy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii i o powstrzymaniu się od prac niekoniecznych.
– Msze Święte o godz. 7:00; 9:00; 10:30; 12:00; ok. 14:30 po procesji 16:30 i 18:00.
– Po zakończeniu procesji w kościele zostanie odprawiona Msza Święta. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione podczas procesji.
– Procesja Eucharystyczna wyruszy bezpośrednio po Mszy o 12:00 tradycyjną trasą wokół placu papieskiego do czterech ołtarzy.
– Prosimy o przygotowanie poszczególnych ołtarzy: I – Odnowa Veni Creator, II – Mali Rycerze, III – APDC, IV – Pracownicy parafii
– Prosimy o przynoszenie kwiatów i składanie ich do przygotowanych koszy. Próba sypania kwiatów w środę o godz. 17:00.
– Oktawa Bożego Ciała z procesją dookoła kościoła do piątku o 17:30.
7. Piątek
– Pierwszy Piątek Miesiąca, w związku z dyspensą w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
– Spowiedź na Mszach o godz. 7:00 i 7:30, od 11:45 do 12:00 i od 17:00 do 18:00.
– W kaplicy Chrystusa Króla tradycyjna adoracja całodobowa z Mszą Świętą o północy.
8. W piątek i sobotę w naszym kościele odbędzie się Forum Charyzmatyczne – Uwielbiam Go. #zacznij od nowa przyjdź. Chcemy po tym czasie uśpienia i niemocy, zacząć od nowa i dlatego chcemy ogłosić wszystkim kerygmat i budzić wiarę na nowo. Pomogą nam w tym Bp Edward Dajczak, Bp Krzysztof Włodarczyk i Pan Marcin Zieliński. Plan Forum jest dostępny na ulotkach, które otrzymamy przy wyjściu z kościoła. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy!!!
9. W przyszłą niedziele na Mszy Świętej o godz. 15:00 z rąk Bp Krzysztofa Włodarczyka dwóch kandydatów otrzyma sakrament święceń w stopniu diakona. Ze względu na święcenia nie będzie Mszy Świętej o godz. 16:30. Jako wspólnota parafialna otoczmy już kandydatów do święceń naszymi modlitwami.
10. Apostolstwo trzeźwości przy parafii Ducha Świętego w Koszalinie, organizuje w dniach 17-20 czerwca pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach i w kancelarii.
11. Gość Niedzielny poleca dziś- dodatek – broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wszystkich wezwaniach z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
12. Szkoła Katolicka przyjmuje zapisy do klas pierwszych na nowy rok szkolny. Wszystkie informacje są dostępne na ulotkach i w sekretariacie szkoły.
Z całego Serca dziękujemy za każdą ofiarę składaną na rzecz parafii, szczególnie za nasz odpustowy dar serca na hospicjum diecezjalne w kwocie 9.115,52 zł. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień a parafinom zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Pan Bóg Wszystkim Błogosławi