OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – I TYDZIEŃ ADWENTU – 28.11.2021 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: +EDWARD POŁAĆ, +KRYSTYNA PUSZ, +EWA RZEPCZYŃSKA, +WŁADYSŁAW KWIATKOWSKI, +WŁADYSŁAW ORZECHOWSKI, +ELŻBIETA WACŁAWSKA. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Wypominki za zmarłych do wtorku o 17:15 a dziś o 18:15. Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w wypominkach zostanie odprawiona za tydzień o godz. 10:30.

 

 1. W Adwencie Msze w tygodniu o 6:00 (RORATY), 12:00 i o 18:00. Nie będzie Mszy o 7:00 i 7:30. Dzieci szczególnie zapraszamy na roraty od poniedziałku do piątku, a po nich tradycyjne śniadanie adwentowe.

 

 1. Dzisiaj:
 • Błogosławimy opłatki na stół wigilijny. Będziemy je rozprowadzać po każdej Mszy Świętej w niedziele przy wyjściu z kościoła oraz w dni powszednie Adwentu w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • Zbiórka Caritas na pomoc migrantom.
 1. W poniedziałek:
 • Po Mszy wieczornej zakończenie Rekolekcji Odnowienia Wiary i wspólna Agapa w sali św. Józefa.
 1. W środę:
 • Msza i zmiana tajemnic Żywego Różańca o 18:00.
 1. W czwartek:
 • Nabożeństwo pierwszoczwartkowe o 17:30.
 1. W piątek:
 • Spowiedź na Mszy o 6:00; od 11:30 do 12:00 i od 17:00 do 18:00.
 • Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17:30.
 • Adoracja dobowa z Mszą o północy w kaplicy Chrystusa Króla.
 1. W sobotę:
 • Msza Wynagradzająca i nabożeństwo pierwszosobotnie o 12:00
 • Przedświąteczna wizyta u chorych odbędzie się w sobotę, 18 grudnia.
 • W Koszalinie powitamy peregrynującą po Polsce od roku figurę Matki Bożej z Sanktuarium Fatimskiego w Zakopanem, która pozostanie z nami do 9 grudnia w kościele św. Józefa Rzemieślnika. To kolejny etap drogi, którą figura NMP przemierza naszą ojczyznę, by wszędzie tam, gdzie organizowany jest Męski Różaniec, jednoczyć się na modlitwie. Peregrynacja rozpocznie się marszem w sobotę 4 grudnia przy kościele św. Wojciecha o godz. 14:30 skąd udamy się do parafii św. Józefa Rzemieślnika na Mszę św. około godz. 16:00. Do wspólnej modlitwy w tym oraz kolejnych dniach zapraszamy wszystkich wiernych, zarówno mężczyzn, kobiety, całe rodziny oraz wspólnoty.

 

 1. W niedzielę:
 • Msza i spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. o 12:00.
 • Msza i spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania o 19:00.
 • Po Mszach zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Ze względu na niestabilną sytuację epidemiczną pragniemy, aby nadchodząca kolęda odbyła się w nowej formule. Osoby chętne zaprosić księży na spotkanie kolędowe, prosimy o pobranie zaproszeń wyłożonych przy wejściu do kościoła. Po przyjęciu zgłoszeń ułożymy grafik kolędowy na poszczególne ulice parafii i wyznaczymy termin kolędy. Zaproszenia na kolędę można przekazywać w zakrystii kancelarii lub e-mailem. Jeżeli sytuacja epidemiczna uniemożliwi kolędę, a biskup zdecyduje o jej odwołaniu, to zgłoszenia staną się nieaktualne.

 

 1. Rekolekcje Adwentowe odbędą się od 19 do 21 grudnia. Podczas tego czasu chcielibyśmy odpowiedzieć na ważne pytania wiary, które nurtują naszych Parafian, dlatego przy ołtarzu papieskim będzie wystawiony pojemnik, do którego prosimy wrzucać do 12 grudnia kartki z pytaniami.

 

 1. Gość Niedzielny do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła. W tym numerze dołączony jest kalendarz. Są również do nabycia kartki świąteczne jako cegiełki na budowę klasztoru sióstr MB Gwiazdy Porannej.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

Z całego Serca dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary na potrzeby seminarium duchownego w kwocie 6.500 PLN złożone podczas ostatniej zbiórki.

            Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, a Parafinom i Gościom życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi!