OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXXIV TYDZIEŃ ZWYKŁY – 21.11.2021 r.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: +EUGENIA KMITA, +TERESA KUROWSKA, +HALINA KAMIŃSKA, +MAŁGORZATA ORŁOWSKA, EWA RZEPCZYŃSKA. Wieczny odpoczynek…

 

 1. Wypominkowe nabożeństwa za zmarłych w tygodniu 17:15 a w niedziele o 18:15. Kartki wypominkowe są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

 1. Dzisiaj:
 • Zbiórka na Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie.

 

 1. W poniedziałek:
 • Wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Z tej okazji dziękujemy bardzo za posługę w naszej parafii Panom Organistom, chórowi parafialnemu oraz scholi dziecięcej
 • Po Mszy wieczornej konferencja pt. „Kościół jako Wspólnota” w ramach Rekolekcji Odnowienia Wiary.

 

 1. W środę:
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy wieczornej.

 

 1. W piątek:
 • Msza w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie o godz. 18:00.

 

 1. W niedzielę:
 • Zbiórka Caritas na pomoc migrantom.

 

 1. Gość Niedzielny do nabycia przy bocznym wyjściu z kościoła, a w nim płyta z filmem o beatyfikowanym wczoraj ks. Janie Masze. Ponadto w zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na rok 2022.

 

 1. Do domów wszystkich parafian trafił Biuletyn Duszpasterski dotyczący zmiany niektórych działań duszpasterskich realizowanych w okresie Adwentu i Bożego Narodzenia.
 • Przez wiele lat w listopadzie panowie kościelni odwiedzali nasze domy, przynosząc poświęcony opłatek. Ze względu na trwającą wyjątkową sytuację prosimy Państwa, byście w tym roku sami odebrali opłatek z kościoła. Zostaną one poświęcone w Pierwszą Niedzielę Adwentu, 28 listopada. Będziemy je rozprowadzać podczas każdej Mszy Świętej w niedziele oraz w dni powszednie Adwentu.
 • Tradycją czasu Bożego Narodzenia jest wizyta duszpasterska, nazywana „kolędą”, w czasie której kapłani błogosławią rodziny oraz ich domy i mieszkania. Ze względu na niestabilną sytuację epidemiczną pragniemy, aby nadchodząca kolęda odbyła się w nowej formule. Od I Niedzieli Adwentu (za tydzień) przygotujemy kartki, które umożliwią zgłoszenie kolędy. Będą one dostępne przy wyjściu z kościoła, w zakrystii i kancelarii parafialnej. Osoby chętne zaprosić księży na wizytę kolędową, prosimy o pobranie tych kartek. Można takie zaproszenie przekazać również sąsiadom lub osobom, których dłuższy czas nie było w świątyni. Po przyjęciu zgłoszeń ułożymy grafik kolędowy na poszczególne ulice parafii i wyznaczymy termin kolędy. Zaproszenia na kolędę (wypełniony druk) można przekazywać w zakrystii kancelarii lub e-mailem. Jeżeli sytuacja epidemiczna uniemożliwi kolędę, a biskup zdecyduje o jej odwołaniu, to zgłoszenia staną się nieaktualne.

 

Jesteśmy wdzięczni wszystkim za stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nadal prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni.

Z całego Serca dziękujemy za modlitwy, życzliwość i ofiary na potrzeby parafii w kwocie 6.354.85 PLN złożone podczas ostatniej zbiórki.

            Wszystkim Jubilatom i Solenizantom w tym tygodniu życzymy Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień, a Parafinom i Gościom życzymy zdrowia, szczęścia i pokoju w sercu. Niech Bóg Wam Wszystkim Błogosławi!